Warta Poznań – Olimpia Grudziądz 2-0 w meczu 24. kolejki Fortuna 1. ligi

W pierwszoligowym meczu 24. kolejki Warta Poznań pokonała u siebie Olimpię Grudziądz 2-0. Zwycięzcy zrównali się punktami z aktualnym liderem tabeli.

T. Boczek 75'

Warciarze wykorzystali atut własnego obiektu i dosyć gładko pokonali rywala, który również nie rezygnuje jeszcze z walki o promocję do Ekstraklasy. Do przerwy utrzymywał się jednak wynik bezbramkowy. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte dopiero po zmianie stron.

Dwie bramki padły na przestrzeni niespełna kwadransa. Najpierw w 62 minucie Jakub Apolinarski wykończył zespołową akcję strzałem z najbliższej odległości, Z koeli w 75 minucie skutecznym uderzeniem głową po centrze z rzutu rożnego podwyższył prowadzenie Tomasz Boczek.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Daniel Ciechański. Goście kończyli więc mecz w dziesiątkę i już bez cienia szans na choćby punkt.

Warcie udał się tym samym za porażkę z rundy jesiennej. Jeszcze w sierpniu Olimpia wygrała przed własną publicznością 2-1.

Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2-0 (0-0)

Bramka: 1-0 Apolinarski (62.), 2-0 Boczek (75.)

Sędziował Damian Kos (Wjherowo)

Żółte kartki: Kona, Bogusławski (obaj Olimpia).

Łukasz Sapela
 75′ Tomasz Boczek
Remigiusz Szywacz
 62′ Jakub Apolinarski