Reklama

Reklama

W Suwałkach liczą na utrzymanie w 1. lidze

W Wigrach Suwałki, które po raz pierwszy awansowały do 1. ligi piłkarskiej najważniejsze jest utrzymania się w niej i nabieranie doświadczenia. Trener Zbigniew Kaczmarek uważa, że drużynę stać na to, by zadomowić się na dłużej na tym szczeblu rozgrywek.

Po historycznym awansie działacze klubu rozpoczęli poszukiwania wzmocnień drużyny, a jego władze od razu zapowiedziały, że głównym celem będzie utrzymanie się w 1. lidze.

- Zespół nie powinien mieć z tym problemów, ale różnie może być. Wszystkie zespoły są mocne, a my jesteśmy mało doświadczeni, mamy mało zawodników, którzy grali na takim poziomie - powiedział Kaczmarek.

Szkoleniowiec dodał, że Wigry to zespół o dużym potencjale piłkarskim. Według niego drużyna gra coraz lepiej i ma - co ważne - szeroką kadrę piłkarzy.

Reklama

Problemem jest położenie geograficzne. Z Suwałk jest bardzo daleko do większości drużyn pierwszoligowych, nawet po 600-700 km. - To powoduje zwiększenie kosztów wyjazdów oraz trudy podróży, ale nie jest to zależne od nas i musimy znaleźć na to receptę - przyznał trener.

Plan jest taki, że drużyna będzie wyjeżdżała na niektóre mecze już w czwartek, by w sobotę rozegrać spotkanie. Zawodnicy muszą mieć czas na regenerację sił po podróży i przygotowanie się do meczu.

Na początek będzie jednak lepiej. W niedzielę Wigry zmierzą się w Suwałkach ze Stomilem Olsztyn. Mecz odbędzie się o 12.30 ma stadionie miejskim. Według Kaczmarka pojedynek z wyraźnie wzmocnionym rywalem będzie trudny. Gospodarzom ma pomóc "dwunasty zawodnik" - ok. trzech tysięcy kibiców.

Od ponad dwóch lat Wigry grają na nowoczesnym stadionie, który został zmodernizowany kosztem 22 mln zł. Boisko ma podgrzewaną murawę i nowe oświetlenie o mocy 1200 luksów.

Od końca kwietnia zespół prowadzi Zbigniew Kaczmarek. Za jego kadencji drużyna przegrała zaledwie jeden mecz, i to sparingowy. Dyrektorem sportowym klubu jest Jacek Zieliński.

Z Wigier odeszli latem: Jakub Kamiński, Adam Pomian, Povilas Luksys, Valentin Jeriomenko, Paweł Omilianowicz, Tomasz Porębski, Robert Wesołowski.

Z kolei dołączyli do drużyny bramkarz Hieronim Zoch z Olimpii Elbląg, Maciej Wasilewski z UKS SMS Łódź, obrońcy Tomasz Jarzębowski z Arki Gdynia i Maciej Wichtowski z Warty Poznań, pomocnik Bartosz Biel z UKS SMS Łódź. W trakcie załatwiania formalności jest Mateusz Kwiatkowski, ofensywny pomocnik z Ruchu Chorzów.

Przed sezonem Wigry rozegrały sparingi z Pogonią Siedlce (1-0), Jagiellonią Białystok (1-0), Rubinem II Kazań (0-1), FK Trakai (1-0). Z kolei w fazie przedwstępnej Pucharu Polski pokonały UKP Zielona Góra 3-0 i Raków Częstochowa 1-0.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje