Reklama

Reklama

W Katowicach zwrot pieniędzy po porażkach i remisach

Kibice GKS-u Katowice będą mogli odzyskać część pieniędzy wydanych na bilet po remisie lub porażce drużyny na swoim stadionie. Skład pierwszoligowego zespołu wzmocnili m.in. obrońca Piotr Petasz (Zawisza) i litewski pomocnik Povilas Leimonas (Jagiellonia).

Na zwrot kosztów wejściówek pozwala nowa karta kibica. To na nią trafi 25 procent lub połowa ceny wejściówki po meczu bez wygranej. Kartą będzie można płacić na klubowe gadżety i catering na stadionie.

Reklama

Klub dostanie w tym roku z kasy miejskiej niecałe sześć milionów złotych, co ma pozwolić na "zakończenie procesu restrukturyzacji i dokonanie wzmocnień finansowych w obszarze sportowym" - jak napisano w uchwale rady miejskiej.

Zespół trenera Artura Skowronka przystąpi do wiosennej części rywalizacji z siódmego miejsca w tabeli.

- Gdybym wiedział, jaka będzie wiosna, to wynajmowałbym swoje usługi. Mam nadzieję, że lepsza, niż te ostatnie. Sportowo, organizacyjnie i finansowo. Udało się nam pozyskać zawodników, których chciał trener. Strata do czołówki jest duża, ale w piłce nie ma rzeczy niemożliwych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z oczekiwań kibiców - powiedział prezes GKS Wojciech Cygan.

Zauważył, że klub jest co prawda uzależniony od finansowego wsparcia miasta, ale też sam znajduje sponsorów i redukuje koszty.

- To nie jest tak, że biernie czekamy na pieniądze z miejskiej kasy. Środki pozyskiwane z innych źródeł stale rosną. Cięcie kosztów nie kłóci się z oczekiwaniem dobrego wyniku sportowego - zaznaczył prezes.

Jego zdaniem w przeszłości poziom wynagrodzeń w klubie był zbyt wysoki, teraz jest zadowalający.

GKS "wzmocnił" też swoją siłę medialną. W klubowej telewizji udziela się Aida Bella, wielokrotna mistrzyni Polski w short-tracku, znana też z sesji fotograficznej dla "Playboya".

Dowiedz się więcej na temat: GKS Katowice | Artur Skowronek | 1. liga | Aida Bella

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje