Reklama

Reklama

W Górniku Zabrzu wrze. Kibice mają dość

Nerwowo w ostatnich dniach jest w piłkarskich klubach z Górnego Śląska. Z Piasta i Ruchu odeszli prezesi, a pracę stracił też trener gliwiczan. Nie lepiej wygląda sytuacja w pierwszoligowym Górniku. Zabrzanie mieli walczyć o szybki powrót do Ekstraklasy, a póki co są na 15. miejscu w tabeli. W tej sytuacji do działania postanowili przystąpić kibice.

W środę wieczorem, wszystkie grupy kibicowskie Górnika, postanowiły wydać wspólne oświadczenie. Czytamy w nim: "Obsadzanie stanowisk ludźmi niekompetentnymi, praca skompromitowanej Rady Nadzorczej, odchodzenie z pracy kluczowych i profesjonalnych pracowników, dramatyczny wzrost zadłużenia w przeciągu ostatniego roku, oraz fatalna sytuacja sportowa sprawia, że jako kibice nie zamierzamy przyglądać się jak nasz klub umiera" - piszą fani.

W związku z trudną sytuacją, w przeciągu pięciu dni, żądają spotkania z prezydent miasta Małgorzatą Mańką-Szulik. Zabrzański magistrat jest bowiem większościowym udziałowcem Górnika.

Kibice piszą dalej: "Żądamy przedstawienia jasnego planu na naprawę sytuacji w klubie, uwzględniając w tym szczególnie:
- z powodu wątpliwych kompetencji władz klubu: gruntownych zmian osobowych w Radzie Nadzorczej i zarządzie klubu;
- z powodu niejasnej sytuacji finansowej: wprowadzenie do Rady Nadzorczej niezależnych przedstawicieli szeroko rozumianej społeczności Górnika;
- z powodu rozwoju sportowego klubu w przyszłości: poszukiwanie inwestorów;
- z powodu obecnego funkcjonowania klubu: zmianę polityki kadrowej, która w obecnej formie jest nie do przyjęcia przez środowisko kibicowskie

Jeżeli spotkanie nie dojdzie do skutku lub/i właściciel nie zacznie pilnie wprowadzać daleko idących zmian, rozpoczniemy zaplanowaną na spotkaniu grup, szeroko zakrojoną akcję protestacyjną, obejmującą szczególnie działania w mediach, na stadionie i na terenie całego miasta Zabrze.

Mamy dość Górnika dołującego w tabeli, z niekompetentnymi ludźmi na niemal każdym stanowisku w klubie, z milionowymi długami i kibicami, których się nie szanuje. Mamy dość upokorzeń i bylejakości firmowanej przez ludzi nadanych z miasta. Chcemy normalności!".

Oświadczenie zostało podpisane przez kilka prężnie działających grup kibicowskich 14-krotnego mistrza Polski.
 
Tymczasem dziś wieczorem okazało się, że Górnik stracił swojego najlepszego piłkarza. Roman Gergel przechodzi bowiem do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. W Zabrzu ma go zastąpić czeski skrzydłowy David Ledecky, który podpisał z klubem trzyletni kontrakt.

Michał Zichlarz

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela 1. ligi


Dowiedz się więcej na temat: Górnik Zabrze | 1. liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje