Reklama

Reklama

Uwaga! Decydujące starcie!

Tak zagmatwanej sytuacji w tabeli drugiej ligi już dawno nie było. Pewna awansu do ekstraklasy jest tylko Lechia Gdańsk. A co z resztą?

Zobacz tabelę II ligi!

Na kolejkę przed końcem rozgrywek wiadomo tylko, że awans do ekstraklasy zapewniła sobie Lechia Gdańsk. Szanse na to zachowały jeszcze: Znicz Pruszków, Arka Gdynia, Śląsk Wrocław i Piast Gliwice. Największy problem w tym, że nadal nie wiadomo ile drużyn może liczyć na miejsce w I lidze. Emocje na pewno nie skończą się wraz z ostatnim gwizdkiem sezonu. Decyzje zapadać jednak będą nie na boisku.

Zgodnie z regulaminem do ekstraklasy miały awansować dwie najlepsze drużyny, a trzecia kwalifikowała się do barażu z czternastym zespołem I ligi - w tym przypadku z Jagiellonią Białystok. Wszystko jednak skomplikowały karna degradacja Zagłębia Lubin oraz planowana fuzja Śląska Wrocław z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Poza tym prawdopodobny jest wariant, że o drugim miejscu w tabeli pomiędzy Arką i Zniczem zadecyduje baraż! Ten kuriozalny wariant wejdzie w życie, gdy obydwa zespołu zakończą sezon z taką samą ilością punktów, zatem Arka musi wygrać, a Śląsk i Znicz przegrać. Wszystko przez to, że w bezpośrednich meczach gdynianie i pruszkowianie mają remisowy bilans: obydwa mecze tych drużyn zakończyły się wynikiem 2-2. W myśl regulaminu, w takim przypadku nie liczy się różnica bramek, tylko zachodzi konieczność rozegrania barażu!

Reklama

Gdyby do takiego barażu doszło, wówczas zwycięzca miałby zapewniony awans do ekstraklasy, a przegrany zmierzyłby się w kolejnym barażu, tym razem z Jagiellonią.

Zakładając jednak, że do takiej sytuacji nie dojdzie, druga drużyna awansuje do ekstraklasy. Będzie to najprawdopodobniej Znicz Pruszków. Największe szanse na trzecie miejsce ma Śląsk, ale nie wiadomo czy wrocławska drużyna przystąpi do baraży, gdyż w przyszłym sezonie ma grać w ekstraklasie na licencji Groclinu. Fuzja obydwu klubów jest bliska finalizacji, ale jeszcze nie przesądzona. Znaczna część kibiców Śląska protestuje przeciwko niej.

Gdyby jednak Śląsk , jeśli zachowa trzecie miejsce, nie przystąpił do baraży, to zagra w nich czwarta drużyna - najprawdopodobniej Arka. Rozgrywanie takiego barażu nie ma sensu, bo w przypadku utrzymania karnej degradacji Zagłębia, prawo gry w ekstraklasie zyska przegrany tegoż barażu.

A co w sytuacji, gdy do drugiej ligi zdegradowana zostanie Korona? Decyzja ma zapaść niebawem. A co się stanie jeśli któryś z dwóch klubów - ŁKS i Polonia Bytom nie otrzyma licencji (na razie są bez!)? Poza tym licencji może też nie dostać Znicz, który z uwagi na brak spełniającego wymogi (oświetlenie, podgrzewana murawa) stadionu, jesienią planuje rozgrywać mecze na stadionie Legii.

Jak widać skompletowanie 16 zespołów, które w przyszłym sezonie utworzą ekstraklasę będzie procesem niezwykle zagmatwanym i zupełnie nieczytelnym.

Zobacz tabelę II ligi!

Dowiedz się więcej na temat: Gdańsk | Lechia Gdańsk | liga | arka | Śląsk | znicz | starcie | Uwaga!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje