Reklama

Reklama

Termalica w dziewięć minut rozbiła Polonię

Dobrze rozpoczęła się runda wiosenna 1. Ligi dla piłkarzy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Wiceliderzy rozgrywek pokonali przed własną publicznością Polonię Bytom 3-0. Aż trzy czerwone kartki pokazał sędzia w meczu Bogdanki Łęczna z Miedzią Legnicą.

Dobrze rozpoczęła się runda wiosenna 1. Ligi dla piłkarzy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Wiceliderzy rozgrywek pokonali przed własną publicznością Polonię Bytom 3-0. Aż trzy czerwone kartki pokazał sędzia w meczu Bogdanki Łęczna z Miedzią Legnicą.


Gospodarze na ogranie bytomian potrzebowali zaledwie dziewięciu minut. Od 54. do 63. minuty na listę strzelców wpisali się Michał Nalepa (dwukrotnie) i Piotr Ceglarz.

Po 18. kolejce Termalica jest druga w ligowej tabeli ze stratą dwóch punktów do prowadzącej Floty Świnoujście. Trzecia jest Cracovia, która w sobotę wygrała z Okocimskim Brzesko 1-0.

Polonia z dorobkiem zaledwie czterech punktów zajmuje ostatnie miejsce i ma tylko teoretyczne szanse na utrzymanie.

Reklama

W niedzielę trzy punkty w Łodzi zdobyli piłkarze GKS Katowice. Gola na wagę zwycięstwa w starciu z Łódzkim Klubem Sportowym w 37. minucie zdobył Sławomir Duda.

W innym zakończonym spotkaniu Bogdanka zremisowała w Łęcznej z Miedzią Legnica 2-2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Michał Zuber i Marcin Kalkowski, a dla gości Jakub Grzegorzewski i Mariusz Zasada.

Prowadzący mecz Sebastian Jarzębak aż trzykrotnie sięgał po czerwony kartonik. Do końcowego gwizdka na placu gry nie dotrwali Mateusz Bany (38.), Grzegorz Bartczak (77.), Krzysztof Wołczek (90.)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Polonia Bytom 3-0 (0-0)


Bramki: 1-0 Michał Nalepa (54.), 2-0 Piotr Ceglarz (60.), 3-0 Michał Nalepa (63-karny).

Żółta kartka - Polonia Bytom: Damian Michalik, Kamil Banaś, Mariusz Sacha.

Sędzia: Mariusz Korzeb (Warszawa). Widzów 450. 

ŁKS Łódź - GKS Katowice 0-1 (0-1)


Bramka: 0-1 Sławomir Duda (37.).

Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork). Widzów 1627.

Bogdanka Łęczna - Miedź Legnica 2-2 (1-2)

Bramki: 0-1 Jakub Grzegorzewski (19-karny), 0-2 Mariusz Zasada (30), 1-2 Michał Zuber (45), 2-2 Marcin Kalkowski (70-głową).

Żółta kartka - Bogdanka Łęczna: Kamil Oziemczuk, Veljko Nikitovic, Tomasz Midzierski, Michała Renusz. Miedź Legnica: Mateusz Bany, Jakub Grzegorzewski, Piotr Kasperkiewicz, Marcin Nowacki, Krzysztof Wołczek, Grzegorz Bartczak. Czerwona kartka za drugą żółtą - Miedź Legnica: Mateusz Bany (38), Grzegorz Bartczak (77), Krzysztof Wołczek (90).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 400

Zobacz wyniki, strzelców bramek, tabelę i terminarz 1. ligi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy