Reklama

Reklama

Termalica jedzie nad morze bez szampanów

Pierwszoligowi piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza bez szampanów udali się w czwartek pociągiem na mecz z Flotą Świnoujście. Zespół z Małopolski ma dużą szansę wywalczyć w sobotę awans do ekstraklasy, podobnie jak też trzy inne drużyny.

Pierwszoligowi piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza bez szampanów udali się w czwartek pociągiem na mecz z Flotą Świnoujście. Zespół z Małopolski ma dużą szansę wywalczyć w sobotę awans do ekstraklasy, podobnie jak też trzy inne drużyny.

- Nie chcemy dzielić skóry na niedźwiedziu - powiedział rzecznik prasowy klubu z Niecieczy Andrzej Mizera. Trener Kazimierz Moskal dodał, że ma do dyspozycji wszystkich zawodników.

Termalika przed ostatnią kolejką spotkań zajmuje drugie miejsce, z tym samym dorobkiem co lider, Zawisza Bydgoszcz (63). Ma przewagę dwóch punktów na trzecią w tabeli Cracovią i trzech nad swoim sobotnim rywalem.

Spotkanie nad morzem będzie obserwować kilkunastu fanów zespołu z Małopolski, którzy do Świnoujścia wybierają się busem. Poza tym w Niecieczy dla przyjaciół klubu i wiernych fanów przygotowano zamkniętą imprezę, podczas której będzie można zobaczyć transmisję ze spotkania. Odbędzie się ona w sali kinowo-teatralnej, w budynku należącym do generalnego sponsora zespołu. Zapowiedziało się ponad 110 osób.

Reklama

W środę komisja ds. licencji PZPN poinformowała, że z czterech klubów, które przed ostatnią kolejką mają szansę wywalczyć awans do ekstraklasy, tylko jeden otrzymał pozwolenie na grę w najwyższej klasie rozgrywek. Nie jest nim Termalica Bruk-Bet, lecz Cracovia.

W czwartek zarząd klubu z Niecieczy wydał oświadczenie, w którym można przeczytać, że od poniedziałku (10.6) rozpoczną się prace mające dostosować obiekt "Słoników" do wymogów licencyjnych.

"Modernizację wykona firma Trawnik Producent, znana z turnieju Euro 2012. Niezależnie od przystąpienia do prac, które powinny zakończyć się przed startem rozgrywek ekstraklasy, klub przedstawi Komisji Odwoławczej dokumenty potwierdzające wynajem stadionu alternatywnego" - napisano w oświadczeniu.

Mizera nie chciał ujawnić co kryje się pod nazwą "stadion alternatywny", gdyż trwają negocjacje z kilkoma podmiotami w tej sprawie. Według nieoficjalnych informacji jedną z alternatyw jest gra "Słoników" na obiekcie, na którym występuje Hutnik Kraków.

Mecz Floty Świnoujście z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza odbędzie się w sobotę o godz. 17.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama