Stomil Olsztyn - Wisła Płock 1-1 w 11. kolejce 1. ligi

Stomil Olsztyn zremisował z Wisłą Płock w meczu 11. kolejki 1. ligi piłkarskiej 1-1. Gola dla Stomilu zdobył z rzutu karnego Grzegorz Lech. Do wyrównania doprowadził w końcówce drugiej połowy pięknym strzałem głową Mikołaj Lebedyński.

1. liga. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Pojedynek Stomilu Olsztyn z Wisłą Płock zapowiadał się jako jedno z najciekawszych spotkań 11. kolejki 1. ligi.

Od początku na stadionie Stomilu działo się sporo - już w 11. minucie w słupek bramki gospodarzy trafił Lebedyński. W odpowiedzi na bramkę Wisły uderzył Suchocki, ale Kiełpin był na posterunku.

W końcówce pierwszej połowy ponownie dał o sobie znać Suchocki. Wpadł w pole karne gości, tam sfaulował go Radić, a sędzia - po konsultacji z liniowym - podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Grzegorz Lech.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy blisko zdobycia gola wyrównującego była Wisła. Błąd we własnym polu karnym popełnił Bucholc, do piłki dopadł jeden z piłkarzy gości, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniował Skiba.

Po niespełna dwudziestu minutach gry w drugiej połowie Suchocki urwał się obrońcom gości, uderzył technicznie obok Kiełpina, ale piłka przemknęła minimalnie obok słupka. Kilka minut później ten sam zawodnik Stomilu ponownie znalazł się w polu karnym, ale i tym razem uderzył niecelnie.

Zmarnowane sytuacje zemściły się na gospodarzach w ostatnich minutach spotkania. W 87. minucie idealne dośrodkowanie w pole karne Stomilu zamienił strzałem głową na bramkę Mikołaj Lebedyński i wyrównał.

Stomil po 11 kolejkach zajmuje szóstą lokatę w tabeli (18 pkt), Wisła jest na czwartym miejscu (19 pkt). Liderem jest Zawisza Bydgoszcz (21 pkt).