Reklama

Reklama

Stal Mielec nie chce ułatwić awansu ŁKS-owi

Piłkarze ŁKS-u mogą już w piątek awansować do Lotto Ekstraklasy. Warunek jest jeden: PGE FKS Stal Mielec przegra w Katowicach z tamtejszym GKS-em. Jednak w klubie w Podkarpacia nie chcą składać broni w walce o awans.

Jeśli nie uda się w piątek, to łodzianie o swoim losie mogą także zadecydować dzień później. Wówczas zagrają na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Obecnie w tabeli ŁKS zajmuje miejsce premiowane awansem (drugie) z dorobkiem 62 punktów, zaś trzecia w tabeli Stal ma ich 55. Do końca rozgrywek zostały trzy kolejki. Dwukrotny mistrz Polski ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z zespołem z Łodzi.

- Wszyscy zawodnicy są głodni gry. Cieszę się, że mamy tak szeroką możliwość wyboru. Na pewno ci, na których postawimy zrobią wszystko, abyśmy w piątek cieszyli się tak, jak po meczu z Chrobrym Głogów (5-1 - PAP) - powiedział cytowany na stronie klubowej drugi trener zespołu z Mielca Dawid Szulczek.

Reklama

Stal co prawda ostatnio odnosi efektowne zwycięstwa u siebie (z Chrobrym, a wcześniej z Chojniczanką 4-2), ale nie najlepiej czuje się na Śląsku. 12 kwietnia przegrała w Jastrzębiu-Zdroju z tamtejszym GKS-em 0-1, zaś 24 kwietnia tylko zremisowała z Odrą Opole 1-1.

Jesienią, w Mielcu Stal pokonała GKS Katowice 2-0.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę 1. ligi

Autor: Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje