Reklama

Reklama

Stadion, lodowisko i hala za 150 milionów. Gdzie? W Sosnowcu

W środę piłkarze pierwszoligowego Zagłębia po świetnym meczu w 1/16 Pucharu Polski pokonali Górnika Zabrze 3-1. Dziś, nie tylko dla piłkarskich kibiców w Sosnowcu, kolejna dobra informacja - miasto planuje budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

W skład parku ma wejść stadion piłkarski o pojemności 12 tys., z możliwością rozbudowy do 15 tys. miejsc, hala sportowa o pojemności 3 tysięcy oraz lodowisko z jedną taflą o pojemności 2,5 tys.

W przyszłym tygodniu rusza konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Wybór najlepszej pracy konkursowej nastąpi 15 grudnia. 

- Zgodnie z naszymi wyliczeniami zakładamy, że pierwsza łopata zostanie wbita w 2017 roku. Zakładamy, że na budowę obiektów wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem przeznaczymy 150 milionów złotych - mówił podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Reklama

- Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak chcemy być postrzegani. Nie może być tak, że dwustutysięczne miasto nie może zaprosić wielkiej gwiazdy na koncert, bo po prostu nie ma go gdzie zorganizować. Stadion, hala to nie tylko mecze - dodał.

Michał Zichlarz 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje