Skra Częstochowa - MKS Puszcza Niepołomice 1-2 (0-1). 33. kolejka Fortuny 1 Liga

W spotkaniu 33. kolejki Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 13 maja, drużyna Skry Częstochowa przegrała z Puszczą Niepołomice 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na GIEKSA Arena w Bełchatowie.

W  spotkaniu 33. kolejki  Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 13 maja, drużyna Skry Częstochowa przegrała  z Puszczą Niepołomice  1-2 (0-1). Starcie odbyło się na GIEKSA Arena w Bełchatowie.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 17. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Puszczy Niepołomice: Szymonowi Kobusińskiemu i Wojciechowi Hajdzie.

Szymon Kobusiński wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puszczy Niepołomice, strzelając gola w 33. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Wojciech Hajda.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Skry Częstochowa doszło do zmiany. Kamil Lukoszek wszedł za Krzysztofa Naporę. W 45. minucie Krzysztof Napora został zastąpiony przez Piotra Pyrdoła. W tej samej minucie w drużynie Skry Częstochowa doszło do zmiany. Bartłomiej Burman wszedł za Krzysztofa Naporę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Puszczy Niepołomice.

Między 55. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Puszczy Niepołomice i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie Maciej Mas został zmieniony przez Krzysztofa Ropskiego, co miało wzmocnić drużynę Skry Częstochowa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Huberta Tomalskiego na Kacpra Cichonia w 74. minucie oraz Konrada Stępnia na Marcela Pięczka w tej samej minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Skry Częstochowa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie Adam Mesjasz wyrównał wynik meczu.

W 86. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Piotr Pyrdoł z drużyny Skry Częstochowa i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 55. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Puszczy Niepołomice w 87. minucie spotkania, gdy Piotr Mroziński zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Wojciech Hajda.

W 89. minucie Piotr Nocoń został zmieniony przez Mikołaja Kwietniewskiego, co miało wzmocnić zespół Skry Częstochowa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Bartosza na Rafała Boguskiego oraz Szymona Kobusińskiego na Emile'a Thiakane'a. W doliczonej pierwszej minucie meczu żółtą kartkę dostał Kamil Lukoszek z drużyny Skry Częstochowa. Chwilę później trener Puszczy Niepołomice postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Roka Kidrica wszedł Tomasz Wojcinowicz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Puszczy Niepołomice utrzymać prowadzenie.

Dwie minuty później sędzia pokazał żółte kartki Przemysławowi Sajdakowi, Mateuszowi Kosowi ze Skry Częstochowa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Drużyna Puszczy Niepołomice zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Drużyna Skry Częstochowa zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Skry Częstochowa obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.