Reklama

Reklama

Sandecja Nowy Sącz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 w 33. kolejce I ligi

Sandecja Nowy Sącz pokonała 1-0 pewne już awansu do Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tym samym Sandecja zapewniła sobie utrzymanie w I lidze, a wcześniej awans do baraży zapewniła sobie Miedź Legnica.

We wcześniejszym spotkaniu I ligi mierzyły się ze sobą Stomil Olsztyn z GKS-em Tychy. Wygrana gospodarzy 2-1 najbardziej ucieszyła... Miedź Legnica, która tym samym zapewniła sobie grę w barażach o Ekstraklasę. 

Pewne gry w barażach są także Radomiak i Warta Poznań, a bezpośredni awans do Ekstraklasy już wcześniej zapewniły sobie Sandecja Nowy Sącz i Podbeskidzie Bielsko-Biała. 

"Górale" spotkanie z Sandecją mogli rozpocząć bardzo dobrze, ale Kamilowi Bilińskiemu zabrakło zimnej krwi i w 29. minucie zmarnował rzut karny. Z kolei pod drugą z bramek tuż przed przerwą znakomicie zachował się Michal Piter-Buczko i wyprowadził Sandecję na prowadzenie.

Reklama

W drugiej połowie Podbeskidzie miało przewagę, ale piłkarzom z Bielska-Białej brakowało determinacji, bowiem wiedzieli, że niezależnie od wyniku awans do Ekstraklasy mają już w kieszeni.

Sandecja z kolei awansowała na 10. miejsce i choć od strefy spadkowej dzieli ją aż pięć drużyn, to tabela jest na tyle płaska, że dopiero dzisiaj zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie.

I liga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL