Reklama

Reklama

Ryszard Kuźma rozpoczyna pracę w Sandecji

Ryszard Kuźma, który zastąpił Mirosława Hajdę na stanowisku trenera pierwszoligowych piłkarzy Sandecji Nowy Sącz, w poniedziałek, późnym popołudniem odbędzie pierwszy trening z sądecką drużyną.

"Ta drużyna musi mieć jakiś kształt i wizerunek. Będziemy się starali grać ofensywnie, ale na razie nie chciałbym nic obiecywać, bo wszystko rozstrzygnie się na boisku. Na pewno musimy się solidnie zabrać do pracy" - powiedział dziennikarzom szkoleniowiec.

Kuźma podpisał kontrakt z Sandecją do czerwca 2014 roku, z opcją przedłużenia na kolejny rok.

W poniedziałkowym treningu nie weźmie udziału pomocnik, Piotr Kosiorowski. W 19. minucie piątkowego meczu z Miedzią Legnica (0:0) doznał urazu ręki i został odwieziony do szpitala. Jak poinformowała oficjalna strona sądeckiego klubu ma on złamany kciuk prawej ręki. Odłamki kości uciskają na ścięgna, niezbędna jest operacja, która zostanie przeprowadzona w Warszawie.

Reklama

Nowy trener pierwszoligowców przez wiele lat związany był z rzeszowską Stalą, której jest wychowankiem. Pracę szkoleniową rozpoczynał z młodzieżą (rocznik 1976 i młodsi) we wspomnianym klubie z Podkarpacia, a seniorską drużynę z Rzeszowa prowadził trzykrotnie (po raz ostatni do 31 października 2005 roku). Od grudnia 2005 r. Kuźma trenował Motor Lublin, który w czerwcu 2007 roku awansował do ówczesnej II ligi. Pracował także na stanowisku asystenta trenera Lecha Poznań,  Jacka Zielińskiego, a później jego następcy, Jose Marii Bakero.

Po trzech kolejkach spotkań sądeczanie zajmują w tabeli 15. miejsce z dorobkiem jednego punktu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje