Reklama

Reklama

Ruch wycofany z rozgrywek, szansa Polonii Bytom

Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał od Ruchu Radzionków pismo potwierdzające wycofanie się tego zadłużonego klubu z rozgrywek pierwszej ligi. Miejsce "Cidrów" może zająć Polonia Bytom, jeśli przejdzie pomyślnie procedurę licencyjną.

Działacze Ruchu już w połowie lipca informowali o możliwym wycofaniu drużyny. Po zmianie władz w klubie nie udało się poprawić sytuacji finansowo-organizacyjnej na tyle, aby przystąpić do gry na zapleczu ekstraklasy.
- Wiadomo już oficjalnie, że Ruch Radzionków zrezygnował z gry w pierwszej lidze. Zgodnie z uchwałą zarządu PZPN o uzupełnianiu składu w lidze, wolne miejsce może zająć najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, w tym przypadku Polonia Bytom, jeśli uzyska licencję - powiedział Konrad Kowalski z departamentu rozgrywek krajowych PZPN.
Sezon pierwszej ligi rozpoczyna się już w najbliższy weekend, ale bytomianie mają trochę czasu na otrzymanie licencji. Jak poinformował Konrad Kowalski, mecz pierwszej kolejki, w którym Ruch Radzionków miał grać z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, został przełożony.
- Druga kolejka jest zaplanowana dopiero na 15 sierpnia, więc pozostało jeszcze trochę czasu na uzyskanie odpowiednich dokumentów przez Polonię - dodał przedstawiciel departamentu rozgrywek krajowych PZPN.
W poprzednim sezonie Ruch, mimo kłopotów z finansami, zajął dziewiąte miejsce na zapleczu ekstraklasy. Już po rozgrywkach z zespołem pożegnał się trener Artur Skowronek. Na początku lipca na krótko jego miejsce zajął Zbigniew Smółka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje