Rozwój Katowice - GKS Katowice 1-2 w 27. kolejce I ligi

Rozwój przegrał z GKS-em 1-2 w derbach Katowic, które odbyły się na zakończenie 27. kolejki pierwszej ligi. Gospodarze są cały czas w strefie spadkowej.

Goście objęli prowadzenie już w 16. minucie. Z lewej strony dośrodkował Adrian Frańczak, a Bartosz Juroszek, chcąc uprzedzić napastnika rywali Grzegorza Goncerza, wpakował piłkę do własnej bramki.

Rozwój wyrównał jeszcze przed przerwą. W 35. minucie Patryk Kun zagrał do niepilnowanego Tomasza Wróbla, a ten będąc na 25. metrze, przymierzył prawą nogą, nie dając żadnych szans Mateuszowi Kuchcie. Można zadać tylko pytanie, gdzie byli w tym momencie obrońcy GKS-u?

Podopieczni Jerzego Brzęczka zwycięstwo zapewnili sobie pod koniec meczu. Juroszek zupełnie niepotrzebnie sfaulował w polu karnym Frańczaka, a "jedenastkę" strzałem w środek bramki wykorzystał w 82. minucie Goncerz.

Rozwój traci dwa punkty do miejsca gwarantującego baraż, a trzy do dającego bezpieczne utrzymanie.

GKS jest natomiast szósty, mając tylko trzy punkty straty do trzeciego Zawiszy, ale aż 15 do drugiej Wisły Płock.