Reklama

Reklama

Robert Demjan zagra w trzeciej lidze słowackiej

Niebywały zjazd zanotował były król strzelców Ekstraklasy Robert Demjan. 34-letni napastnik, który ostatnio zawodził w Podbeskidziu Bielsko-Biała został zgłoszony do rozgrywek przez TJ Iskra Borcice - trzecioligowy klub ze Słowacji.

Demjan jeszcze w sezonie 2012/13 wywalczył koronę króla strzelców Ekstraklasy. Trzeba jednak przyznać, że do tego osiągnięcia nie potrzebował śrubować rekordów ligi - wystarczyło mu zaledwie 14 trafień. Warto zaznaczyć, że jego Podbeskidzie rozpaczliwie biło się wówczas o pozostanie w lidze, co udało się osiągnąć w głównej mierze dzięki bramkom Słowaka.

Będącemu w dobrej formie zawodnikowi zaczęło przyglądać się kilka zagranicznych klubów, a i sam Demjan wyrażał chęć sprawdzenia się w silniejszej lidze. Tak narodził się pomysł na transfer do Waasland-Beveren, zakończony kompletną klapą. Liga belgijska wyraźnie przerosła napastnika, który przez cały sezon zdobył zaledwie dwie bramki, choć szanse dostawał regularnie - tylko w lidze wystąpił w 23 spotkaniach.

Reklama

Demjan wrócił więc do Podbeskidzia, gdzie wciąż widziano w nim zbawcę. Jednak i tutaj jego dorobek strzelecki nie był imponujący - przez dwa sezony trafił do siatki 11 razy i nie uchronił swojej drużyny przed spadkiem w lidze. W zeszłym roku, na zapleczu Ekstraklasy Słowak zdobył zaledwie cztery bramki i "Górale" nie przedłużyli z nim kontraktu.

34-letni napastnik wrócił do ojczyzny, gdzie zatrudnienie znalazł dopiero w trzeciej lidze słowackiej. Jego nowym klubem została TJ Iskra Borcice.

WG

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

1. liga: terminarz nadchodzącego sezonu!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama