Reklama

Reklama

Pseudokibice z Płocka ukarani

Na kary zakazu wstępu na imprezy masowe oraz wysokie grzywny zostało skazanych przez sąd 22 pseudokibiców Wisły Płock w wieku od 18 do 34 lat, którzy pod koniec września wszczęli bójkę podczas wyjazdowego meczu piłkarskiego z Flotą Świnoujście.

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik płockiej policji Mariusz Gierula, pseudokibice zostali ukarani za uszkodzenia mienia, czynny udział w zbiegowisku, w tym dopuszczenie się zamachu na osobę lub mienie i gróźb karalnych, a także za udział w bójce oraz za niewykonywanie poleceń służb porządkowych.

Wszyscy zostali skazani przez sąd w trybie przyspieszonym, otrzymując wyroki od dwóch do czterech lat zakazu wstępu na imprezy masowe, grzywny w wysokości od 1 tys. do 3 tys. zł oraz ograniczenia wolności w postaci prac na rzec społeczności lokalnej. W jednym przypadku sąd orzekł 20-dniowy areszt.

Reklama

Sąd nakazał także pseudokibicom stawianie się w komendzie policji w dniach, w których Wisła Płock będzie rozgrywała swoje mecze, także wyjazdowe.

Do zdarzenia doszło 27 września na stadionie miejskim Floty Świnoujście podczas wyjazdowego meczu piłkarskiego Wisły Płock. Pod koniec spotkania grupa pseudokibiców Wisły przedostała się przez ogrodzenie i rozpoczęła bójkę z sympatykami miejscowej drużyny. Po interwencji policji zatrzymanych zostało 27 osób, z czego 22 z Płocka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama