Reklama

Reklama

Polski piłkarz jest także... artystą i pisarzem

W galerii mieszczącej się w sądeckim Centrum Informacji Turystycznej w środę odbędzie się wernisaż rysunków utalentowanego artystycznie piłkarza pierwszoligowego Kolejarza Stróże Pawła Leśniaka. To pierwsza wystawa jego prac.

Jak poinformował, na wystawie będzie ponad 20 jego rysunków. - Wszystko wykonuję ołówkiem. Są to w większości szkice prezentujące postacie z mojej książki. Wśród nich są też portery moich przyjaciół czy członków rodziny.

Reklama

Wychowanek Sandecji w ubiegłym roku rozpoczął karierę pisarską. Wówczas wyszła jego pierwsza powieść fantasy "Równowaga". Za kilka dni w księgarniach będzie można nabyć jej drugi tom.

Leśniak przedstawia historię 26-letniego mężczyzny z Miami, który popełnił samobójstwo i trafił do piekieł. Musiał przyjąć ofertę pracy od Lucyfera. Tylko w ten sposób mógł wrócić na Ziemię, ale pod postacią demona. Chce za wszelką cenę ochronić przed złem swoją narzeczoną.

- Uchylając rąbka tajemnicy powiem, że główny bohater będzie gwałtownie nakłaniany przez obie strony do opowiedzenia się za nimi. Duży wpływ na rozwój wypadków w tej części powieści będzie też mieć syn Lucyfera - powiedział autor, który planuje zamknięcie wszystkich wątków dopiero w trzecim tomie.

Przed sezonem 2013/2014 Leśniak zdecydował się na przejście z Sandecji do Kolejarza Stróże. Po słabym początku pierwszoligowych rozgrywek piłkarskich stróżanie znaleźli się w gronie najlepszych drużyn w tabeli. Po dziewięciu kolejkach spotkań zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 16 pkt.

- Na razie nie myślimy, aby walczyć o Ekstraklasę. Chcemy po prostu jak najlepiej zakończyć rozgrywki jesienne - wyjaśnił Leśniak.

Dowiedz się więcej na temat: I liga | Kolejarz Stróże | pisarze | Paweł Leśniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje