Pogrom w hicie 1. ligi! Termalica rozbiła Flotę 4-0

W spotkaniu na szczycie 17. kolejki piłkarskiej 1. ligi wicelider rozgrywek Termalica Bruk-Bet Nieciecza rozgromił na własnym stadionie lidera, Flotę Świnoujście aż 4-0.

Flota przez długie tygodnie była postrachem pozostałych ligowców. Kłopoty zaczęły się przed tygodniem, kiedy Zawisza Bydgoszcz rozbił w Świnoujściu lidera tabeli 3-0.

Porażka z Zawiszą nie była wypadkiem przy pracy, ale sygnałem, że piłkarze Floty gdzieś zgubili formę lub motywację do lepszej gry. W pierwszej połowie meczu w Niecieczy nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę gospodarzy, a sami stracili dwa gole po trafieniach Emila Drozdowicza i Dariusza Jareckiego.

Od 28. minuty goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej i w rezultacie czerwonej kartce dla Radosława Jasińskiego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To Termalica dyktowała warunki i co jakiś czas dochodziła do dobrych okazji pod bramką lidera ligi. Gospodarze wykorzystali dwie sytuacje i rozbili na własnym stadionie Flotę 4-0. Gole po przerwie zdobyli Andrzej Rybski i ponownie Jarecki, dla którego był to już drugi gol w tym spotkaniu.

Mimo dwóch wysokich porażek z rzędu Flota zakończyła rundę jesienną na pierwszym miejscu.

Stratę do Floty zmniejszył Zawisza, który z 32 punktami jest czwarty w tabeli. Do trzeciej Cracovii brakuje mu już tylko punktu.

Bohaterem spotkania w Bydgoszczy z Polonią Bytom (3:1) był Kamil Drygas, który strzelił dwa gole. Śląska drużyna ma poważne kłopoty. Zamyka tabelę pierwszej ligi i mało prawdopodobne jest, by miało się to zmienić. W 17 meczach zdobyła jedynie... cztery punkty.

Kolejną niespodziankę sprawiła Miedź Legnica, która skutecznie broniła się przed atakami znacznie wyżej notowanego rywala z Krakowa. Postawa dolnośląskiej drużyny to spore zaskoczenie. Po remisie z Cracovią 1:1 awansowała na piąte miejsce w tabeli, a ma jeszcze przed sobą zaległy mecz z Dolcanem Ząbki. Jeśli 25 listopada wygra, zrówna się z Zawiszą.

W niedzielę odbędą się cztery mecze, ale bez udziału zespołów z czołówki tabeli.

Drużyny zaplecza ekstraklasy wrócą na boiska 9 marca 2013.

Wyniki meczów 17. kolejki 1. ligi piłkarskiej:

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Flota Świnoujście 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Emil Drozdowicz (44), 2:0 Dariusz Jarecki (45+1), 3:0 Andrzej Rybski (68), 4:0 Dariusz Jarecki (79).

Żółta kartka - Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Vojtech Horvath, Dariusz Pawlusiński, Jakub Czerwiński. Flota Świnoujście: Radosław Jasiński, Ivan Udarevic, Marek Niewiada.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Flota Świnoujście: Radosław Jasiński (28).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów 1˙000.

Zawisza Bydgoszcz - Polonia Bytom 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Petasz (35), 2:0 Kamil Drygas (60), 3:0 Kamil Drygas (65), 3:1 Krzysztof Michalak (82).

Żółta kartka - Zawisza Bydgoszcz: Bartosz Kopacz.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Zawisza Bydgoszcz: Bartosz Kopacz (48).

Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce). Widzów 4˙000.

Bogdanka Łęczna - GKS Tychy 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Michał Zuber (51), 2:0 Michała Renusz (83).

Żółta kartka - Bogdanka Łęczna: Michał Benkowski, Marcin Kalkowski, Tomas Pesir. GKS Tychy: Mateusz Wawoczny. Czerwona kartka - GKS Tychy: Marcin Folc (69-faul).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 500.

Cracovia Kraków - Miedź Legnica 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Bartłomiej Dudzic (4), 1:1 Jakub Grzegorzewski (40).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Milos Kosanovic, Rok Straus, Mateusz Żytko.Miedź Legnica: Piotr Kasperkiewicz, Adrian Łuszkiewicz, Mateusz Bany.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Miedź Legnica: Piotr Kasperkiewicz (42).