Reklama

Reklama

Pogoń Siedlce. Dariusz Banasik wraca po rocznej przerwie

Dariusz Banasik został nowym szkoleniowcem Pogoni Siedlce. 44-letni trener wraca do klubu po rocznej przerwie, poinformowano na internetowej stronie Pogoni.

Dariusz Banasik został nowym szkoleniowcem Pogoni Siedlce. 44-letni trener wraca do klubu po rocznej przerwie, poinformowano na internetowej stronie Pogoni.

Banasik pracował w Pogoni w rundzie jesiennej sezonu 2016-17. Dobre wyniki (29 punktów w 19 meczach) w siedleckim klubie nie uszły uwadze ligowej konkurencji. Trener został wykupiony przez Zagłębie Sosnowiec, w którym pracował do sierpnia bieżącego roku.

Przed pierwszym mariażem z Pogonią Banasik święcił triumfy w Zniczu Pruszków, z którym uzyskał awans na zaplecze Ekstraklasy. Wcześniej przez ponad dekadę był związany z Legią Warszawa. Przez jego ręce przewinęli się obecni reprezentanci Polski m.in. Marcin Rybus i Rafał Wolski.

Reklama

Kontrakt z Banasikiem został zawarty od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku z opcją automatycznego przedłużenia.

Jego poprzednik w Pogoni Bartosz Tarachulski był w przeszłości piłkarzem i członkiem sztabu siedleckiego klubu (np. jako asystent lub tymczasowy trener zespołu), a od 26 września pierwszym szkoleniowcem.

Po 19 kolejkach 1. ligi Pogoń zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 24 punktów.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę 1. ligi


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy