Podsumowanie Fortuna 1. Ligi. Bruk-Bet Termalica blisko awansu

Piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza są bardzo blisko promocji do Ekstraklasy. Zespół w meczu 31. kolejki pokonał na GKS Tychy 2:0. "Słoniki" mają pięć punktów przewagi nad drugą drużyną - Radomiakiem Radom.

Tuż przed przerwą prowadzenie Termalice dał Patryk Czarnowski, w końcówce wynik ustalił Kacper Śpiewak. Niecieczanie po raz ostatni w ekstraklasie grali w sezonie 2017/18.

Bezpośredni awans uzyska także druga drużyna, a te z pozycji 3-6 zagrają w barażach o trzecie miejsce w najwyższej klasie. Radomiak już w piątek pokonał na wyjeździe GKS Bełchatów 1:0 i ma trzy punkty przewagi nad GKS Tychy. Jedyną bramkę w 49. minucie zdobył Niemiec Meik Karwot.

GKS Bełchatów na dnie tabeli

W tym sezonie 1. ligę opuści tylko jeden zespół i wiele wskazuje, że będą to bełchatowianie. Zamykająca tabelę drużyna traci sześć punktów do Zagłębia Sosnowiec, które pokonało GKS Jastrzębie 3:0.

Walka o baraże

Oprócz tyszan (56 pkt), miejsca premiowane grą w barażach zajmują także: Arka Gdynia (55), która swój mecz 31. kolejki rozegra w niedzielę u siebie z Widzewem Łódź, oraz ŁKS Łódź (54) i Górnik Łęczna (49).

Te dwie drużyny zmierzyły się w sobotę w Łodzi, a górą byli gospodarze zwyciężając 3:1. Wygraną zapewnił im Hiszpan Pirulo, który dwie bramki zdobył w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Szanse na baraże mają także Miedź Legnica i Odra Opole, które zgromadziły po 46 pkt. Również w sobotę Odra pokonała u siebie Miedź 2:1.

Dowiedz się więcej na temat: Bruk-Bet Termalica Nieciecza | PGE GKS Bełchatów