Podbeskidzie zremisowało z Pogonią w 90. minucie

W najciekawszym sobotnim meczu 1. ligi groźna u siebie Pogoń Szczecin zremisowała na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko - Biała 2-2 (1-1).

ZOBACZ AKTUALNĄ TABELĘ ROZGRYWEK 1.LIGI

- Będziemy wygrywać wszystkie mecze u siebie - zapowiadali przed meczem piłkarze ze Szczecina. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli, od pierwszych minut spychając rywali do defensywy.

Zdecydowana gra szczecinian przyniosła efekt już w 14. minucie zawodów. Doświadczony Olgierd Moskalewicz huknął ile sił w nodze z ponad 20 metrów, a piłka wpadła w samo okienko bramki Podbeskidzia!

W kolejnych minutach pierwszej odsłony Pogoń dominowała, ale bramkę dość nieoczekiwanie strzelili goście. Już w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Sławomir Cienciała.

Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugiego ponad 10 tysięcy widzów znów miało powody do zadowolenia. Pogoń prowadziła 2-1 po trafieniu Piotra Prędoty.

Szczęście raz jeszcze uśmiechnęło się do gości z Bielska - Białej. W 90. minucie wyrównującą bramkę zdobył Juraj Dancik.

Pierwszy sobotni gol padł na stadionie w Stalowej Woli, gdzie Stal podejmowała KSZO. Po akcji Abela Salamiego Michałewskyj pokonał Waldemara Sotnickiego. Goście zrewanżowali się jeszcze przed przerwą (gol Folca) i mecz zakończył się polubownym 1-1.

Warta Poznań źle zaczęła mecz z Dolcanem - do jej siatki trafił już w 10. min Tataj. Od czego jednak w Warcie mają Piotra Reissa? "Reksio" wyrównał tuż przed przerwą, strzelając w krótki róg po podaniu Tomasza Magdziarza. W ostatnich minutach Warta musiała sobie radzić bez Tomasza Iwanickiego, któremu sędzia pokazał czerwoną kartkę. Obroniła jednak remis.

Beniaminek - Sandecja Nowy Sącz odprawił bez punktów Motor Lublin. Najpierw po faulu na Skrzypku z rzutu karnego do bramki Motoru trafił były piłkarz Wisły i Cracovii - Zawadzki. W końcówce meczu zwycięstwo sądeczan przypieczętował Żmuda, który zdobył gola głową w zamieszaniu podbramkowym po strzale Borovicanina.

Równie dobrze nie poradził sobie inny beniaminek - MKS Kluczbork, który na własnych "śmieciach" musiał uznać wyższość silnej Floty Świnoujście.

Pogoń Szczeciń - Podbeskidzie 2-2 (1-1) TU ZNAJDZIESZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Bramka: 1-0 Moskalewicz (14.), 1-1 Cienciała (45.+1), 2-1 Prędota (82.), 2-2 Juraj Dancik (90.).

SANDECJA Nowy Sącz - MOTOR Lublin 2-0 (1-0) TU ZNAJDZIESZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Bramka: 1-0 Zawadzki (24. z karnego), 2-0 Żmuda (81.).

SANDECJA Nowy Sącz: Kozioł, Makuch, Frohlich, Jędrszczyk, Borovicanin, Broź (64. Chlipała), Zawadzki, Skrzypek, Stefanik, Fabianowski, Bania (62. Berliński).

MOTOR Lublin: Mioduszewski - Falisiewicz, Maciejewski (12. Krystosiak), Iracki, Wojdyga, Syroka, Żmuda, Niemczyk, Król, Popławski, Oziemczuk.

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Przasnysz).

Warta Poznań - Dolcan Ząbki 1-1 (1-1) TU ZNAJDZIESZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Bramki: 0-1 Tataj (10), 1-1 Reiss (45.).

WARTA Poznań: Radliński - Ignasiński, Jankowski, Bartkowiak, Otuszewski - Magdziarz, Miklosik, Bekas - Reiss, Iwanicki, Klatt.

DOLCAN Ząbki: Misztal - Korkuć, Stawicki, Hirsz, Unierzyski - Kosiorowski, Hinc, Lech, Kułkiewicz - Imeh, Tataj

Sędzia: Marcin Słupiński.

Czerwona kartka: Iwanicki (80.)

Widzów: 2,5 tys.

Stal Stalowa Wola - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1-1 (1-1) TU ZNAJDZIESZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

BRAMKI: 1-0 Michałewskyj (9.), 1-1 Folc (37.)

STAL: Wietecha - Wieprzęć, Treściński, Maciorowski, Lebioda, Szymiczek, Uwakwe, Łągiewka (26. Piszczek), Trela (46. Stachowiak), Michałewskyj, Salami.

KSZO: Sotnicki - Matuszczyk, Kardas, Ciesielski, Szymaniak, Robaszek, Kanarski, Wtorek (36. Skórnicki), Folc, Frańczak, Cieśliński.

Zółte kartki: Uwakwe oraz Karda, Skórnicki.

Czerwona kartka: Uwakwe (druga żółta).

MKS Kluczbork - Flota Świnoujście 0-2 (0-1) TU ZNAJDZIESZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Bramka: 0-1 Andraszak (32.), 0-2 Rusinek (83.).

MKS KLUCZBORK: Stodoła - Orłowicz, Odrzywolski, Adamczyk, Jagieniak, Glanowski, Surowiak, Szczepaniak, Półchłopek, Sobota, Król.

FLOTA ŚWINOUJŚCIE: Prusak, Fechner, Mazurkiewicz, Kubowicz, Jarun, Andraszak, Niewiada, Chifon, Staniszewski, Nwaogu, Polakj

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).