Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 1-1 (0-1). 33. kolejka Fortuny 1 Liga

W meczu 33. kolejki Fortuny 1 Liga, który rozegrany został 13 maja, drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała zremisowała z Arką Gdynia 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej obejrzało 3 570 widzów.

W  meczu 33. kolejki  Fortuny 1 Liga, który rozegrany został 13 maja, drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała zremisowała  z Arką Gdynia  1-1 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej obejrzało 3 570 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Arki Gdynia wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arki Gdynia w 23. minucie spotkania, gdy Mateusz Żebrowski zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Christian Aleman.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ezequielowi Bonifaciowi z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Była to 33. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arki Gdynia.

W 61. minucie Michał Janota został zmieniony przez Yigita Celtika. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Adamowi Dei z drużyny Arki Gdynia.

Jedenastka Podbeskidzia Bielsko-Biała nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 66. minucie wynik ustalił Joan Roman.

Po chwili trener Podbeskidzia Bielsko-Biała postanowił wzmocnić formację obronną i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Jeppe Simonsena. Na boisko wszedł Mateusz Wypych, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Trener Arki Gdynia postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Mateusza Stępnia i na pole gry wprowadził napastnika Artura Siemaszkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała: Maciej Kowalski-Haberek, Marcel Misztal, a na ich miejsce weszli Daniel Mikołajewski, Mathieu Scalet.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Jedenastka Arki Gdynia zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.