Reklama

Reklama

Początek kolejnego sezonu 1. i 2. ligi 21 lipca

Piłkarze pierwszej i drugiej ligi rozpoczną kolejny sezon w dniach 21-22 lipca - poinformował w poniedziałek PZPN. W związku z mistrzostwami świata do lat 20, które w 2019 roku odbędą się w Polsce, rozgrywki w tych klasach zakończą się już 18-19 maja 2019 r.

Zobacz szczegóły z 1. ligi!

Piłkarska federacja poinformowała także, iż po zakończeniu rozgrywek w sezonie 2018/19 nie będzie meczów barażowych pomiędzy 15. drużyną pierwszej ligi i zespołem, który zajmie czwarte miejsce w drugiej lidze.

Ekipy z miejsc 16-18 spadną z pierwszej ligi, a ich miejsce zajmą trzy najlepsze zespoły z drugiej ligi.

"Powyższe postanowienia wynikają z organizowanych w terminie maj/czerwiec 2019 roku finałów mistrzostw świata FIFA U-20 World Cup w Polsce. Uwzględniając rangę wydarzenia, jak również konieczność wcześniejszego udostępnienia stadionów, na których będą rozgrywane mecze turnieju, koniecznym było zaplanowanie wcześniejszego zakończenia rozgrywek (...)" - uzasadniono na stronie PZPN.

Reklama

Ogłoszono również terminarz rozgrywek o Puchar Polski. Rundę wstępną zaplanowano na 8 sierpnia, a 1. rundę (1/32 finału) na 25-27 września. Finał, podobnie jak w ostatnich latach, odbędzie się 2 maja.

Na czele 2. ligi GKS Jastrzębie-Zdrój i ŁKS Łódź!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL