Odra Opole - CWKS Apklan Resovia Rzeszów 0-3 (0-2). 34. kolejka Fortuny 1 Liga

W meczu 34. kolejki Fortuny 1 Liga, który rozegrany został 22 maja, jedenastka Odry Opole przegrała z Resovią 0-3 (0-2). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim w Opolu.

W  meczu 34. kolejki  Fortuny 1 Liga, który rozegrany został 22 maja, jedenastka Odry Opole przegrała  z Resovią  0-3 (0-2). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim w Opolu.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Odry Opole wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Asystę zaliczył Damian Hilbrycht.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Resovii w dziewiątej minucie spotkania, gdy Karol Chuchro strzelił pierwszego gola.

Drużyna Odry Opole ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Resovii, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Dawid Kubowicz.

W 45. minucie Konrad Nowak został zmieniony przez Jakuba Szreka. W tej samej minucie w zespole Odry Opole doszło do zmiany. Cezary Sauczek wszedł za Konrada Nowaka. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Adam Żak z Odry Opole. Była to 55. minuta spotkania. W 65. minucie Damian Hilbrycht został zmieniony przez Klaudiusza Krasę, co miało wzmocnić jedenastkę Resovii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Żaka na Arkadiusza Piecha oraz Maksymiliana Tkocza na Bernarda Petraka.

Karol Chuchro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Resovii, strzelając kolejnego gola w 68. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Bartłomiej Eizenchart.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Resovii żadną kartką, natomiast zawodnikom Odry Opole przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.