Reklama

Reklama

Nowi zawodnicy w Widzewie Łódź

Trzech nowych zawodników podpisało kontrakty z Widzewem Łódź tuż przed zgrupowaniem pierwszoligowca w Świdniku.

Trzech nowych zawodników podpisało kontrakty z Widzewem Łódź tuż przed zgrupowaniem pierwszoligowca w Świdniku.

Piłkarze Widzewa we wtorek wieczorem rozpoczną zgrupowanie, które potrwa do 26 lipca.

Roczne umowy, z opcją przedłużenia na dłuższy okres, parafowali: 23-letni obrońca Michał Sołtysik (poprzednio Warta Zawiercie) oraz dwaj gracze rozwiązanej latem drużyny rezerw Widzewa - 20-letni pomocnicy Marcin Kozłowski i Arkadiusz Kasperkiewicz. Wcześniej kontrakty podpisali: Jakub Czapliński, Damian Warchoł (obaj poprzednio grali w zespole rezerw), Mateusz Broź, Konrad Wrzesiński (Motor Lublin), Dawid Kwiek (Okocimski Brzesko) i Wołodymir Pidwirny (FK Sambor).

Reklama

Nowi gracze znaleźli się w 25-osobowej kadrze na zgrupowanie, podczas którego podopieczni Włodzimierza Tylaka rozegrają sparingi ze Stalą Kraśnik i Avią Świdnik.

Pierwotnie w planach Widzewa nie było obozu. Kilka dni temu zdecydowano jednak, że zespół pojedzie na kilkudniowe zgrupowanie. Do kalendarza gier kontrolnych dopisano też mecz ze Stalą, który zostanie rozegrany w środę w Kraśniku. Z tych decyzji bardzo zadowolony jest trener Tylak.

- Ten wyjazd pomoże nam w integracji zespołu, który tworzy dość duża grupa nowych ludzi. Wspólny pobyt na zgrupowaniu pozwoli im się lepiej poznać - wyjaśnił szkoleniowiec.

Na zakończenie obozu jego podopieczni w sobotę zmierzą się z Avią. Będzie to ostatni sparing przed inauguracją pierwszoligowych rozgrywek.

Oprócz piłkarzy z kontraktami na zgrupowaniu będzie też grupa testowanych zawodników. Znaleźli się w niej m.in.: bośniacki bramkarz Dino Hamzic, hiszpański obrońca Cristian Tomas Del Toro oraz dwaj pomocnicy Ukrainiec Wołodymyr Tanczyk i Czarnogórzec Boris Dosljak.

W Świdniku z zespołem ma trenować również Eduards Visnakovs, który od zakończeniu poprzednich rozgrywek próbuje zmienić pracodawcę. Ostatnio był na testach w Torpedo Moskwa, ale do transferu nie doszło.

Nowych klubów szukają również m.in. bramkarz Patryk Wolański i Patryk Stępiński, których zabraknie na zgrupowaniu. Nie będzie tam również kontuzjowanego Veljko Batrovica, który po urlopie jeszcze nie trenował.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy