Reklama

Reklama

Nice I liga. Sześć zespołów w walce o Ekstraklasę

W niedzielę o godzinie 12:30 rozpocznie się ostatnia kolejka Nice I ligi. Awans zapewniła sobie już Sandecja Nowy Sącz, lecz drugą lokatę, również premiowaną awansem, może zająć jeszcze aż sześć zespołów. W walce o utrzymanie pozostały jeszcze dwie drużyny - Wisła Puławy i Drutex-Bytovia Bytów.

Nice I liga - wyniki, tabela, terminarz, strzelcy!

Reklama

Wszystko w swoich nogach mają zawodnicy Górnika Zabrze, którym do awansu wystarczy zwycięstwo w ostatnim spotkaniu z Wisłą Puławy. Ich przeciwnik tanio skóry nie sprzeda, gdyż walczy o pozostanie w lidze, a porażka ostatecznie zdegraduje go na niższy poziom.

Na ewentualnym potknięciu Górnika mogą skorzystać przede wszystkim Chojniczanka Chojnice lub Zagłębie Sosnowiec. Pierwsi awansują do Ekstraklasy, jeśli wygrają, a Górnik nie zgarnie kompletu punktów, drudzy, muszą dodatkowo liczyć na wpadkę właśnie Chojniczanki.

Jeżeli wszystkie trzy zespoły zawiodą, a swój mecz wygra Miedź Legnica (ich przeciwnikiem jest pewna awansu Sandecja Nowy Sącz), wtedy to im przypadnie drugie miejsce w tabeli. Niewykluczone więc, że na boisku w Legnicy na koniec sezonu dwie drużyny świętować będą awans. Szanse na taki scenariusz nie są duże, ale nie takie niespodzianki zdarzały się już w tym sezonie I ligi.

W teorii szanse na awans mają jeszcze GKS Katowice oraz Olimpia Grudziądz, jednak są one raczej iluzoryczne. Katowice zajmą drugie miejsce jeśli wygrają, Górnik swój mecz przegra, a Chojniczanka, Zagłębie i Miedź nie odniosą zwycięstwa.

Jeszcze bardziej skomplikowaną drogę ma przed sobą Olimpia Grudziądz, która dodatkowo musi liczyć na potknięcie Katowic.

Wiadomo już, że ligę opuszczą MKS Kluczbork i Znicz Pruszków. Dołączy do nich jeszcze jedna drużyna, a kolejna zagra w barażach o utrzymanie. Wiadomo, że pozycje te obsadzą Bytovia i Wisła Puławy, lecz nie jest jasne w jakiej kolejności.

W lepszej sytuacji jest Bytovia, która może nawet przegrać, a i tak wyprzedzić w tabeli Wisłę. Aby zagrać w barażach nie może w swoim meczu osiągnąć gorszego wyniku niż drużyna z Puław.

Przeciwnikiem drużyny walczącej w barażach będzie Radomiak Radom. Wiadomo już, że od przyszłego sezonu w I lidze zagrają Odra Opole, Raków Częstochowa oraz Puszcza Niepołomice.

WG

Dowiedz się więcej na temat: Nice I liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama