Reklama

Reklama

Nice I liga. Prezes Podbeskidzia: Nie tak to miało wyglądać

Nie tak to miało wyglądać - podsumował jesienne występy pierwszoligowych piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała prezes klubu Tomasz Mikołajko. Zespół mający walczyć o awans zajmuje w tabeli 12. miejsce.

Nie tak to miało wyglądać - podsumował jesienne występy pierwszoligowych piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała prezes klubu Tomasz Mikołajko. Zespół mający walczyć o awans zajmuje w tabeli 12. miejsce.

Nice I liga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

- Po dobrej wiośnie, wydawało się, że jesienią zespół będzie grał podobnie. W minionym sezonie przegraliśmy awans przez dwa mecze - przez karnego w Sosnowcu i wyjazdowe spotkanie z Pogonią Siedlce. Po nich strata była już tak duża, że nie dało się dogonić najlepszych. Po zakończeniu rozgrywek nastąpiło kilka korekt w składzie i wydawało się, że jesteśmy na najlepszej drodze, aby dobrze przygotować się do kolejnych. Był obóz na Słowacji, a po powrocie, jeszcze przed pierwszym meczem ligowym, nagle wybuchł "pożar na pokładzie". Trener Jan Kocian chory i zespół dopiero od czwartej kolejki tak naprawdę zaczął grać. Punkty uciekły, ciężko było się pozbierać. Potrzebna była zmiana szkoleniowca - analizował Mikołajko podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami.

Reklama

Podkreślił, że wbrew rozmaitym doniesieniom współpraca z trenerem Kocianem została definitywnie zakończona, a klub nie jest mu winny żadnych pieniędzy.

- Może mniej mówmy o tym, a zróbmy awans. Co pół roku, co rundę mówimy - sponsorzy, kibice, właściciele. Trzeba popracować i to po prostu zrobić. Klub jest gotowy, aby awansować - odpowiedział prezes na pytanie, czy widzi jeszcze szanse na dogonienie obecnie najlepszych drużyn w pierwszej lidze.

Jak przypomniał trener Podbeskidzia Adam Nocoń, zespół wróci do treningów 4 stycznia. W planach są dwa zimowe zgrupowania - mające charakter wydolnościowy w Wałbrzychu i w Turcji, gdzie będzie więcej treningów na boisku.

Jego podopieczni mają rozegrać 10 sparingów, w tym z ekstraklasową Koroną Kielce. Obóz na Dolnym Śląsku odbędzie się w dniach 15-20 stycznia, a "Górale" w ostatnim dniu pobytu zmierzą się ze Ślęzą Wrocław.

Przed wylotem do Turcji zagrają z Zagłębiem Sosnowiec (24 stycznia, na obiekcie rywala), Podhalem Nowy Targ (31 stycznia, w Czechowicach-Dziedzicach), Koroną (3 lutego w Kielcach), MKS Kluczbork (7 lutego w Czechowicach-Dziedzicach). Za granicą będą trenować od 9 do 21 lutego. Po powrocie zmierzą się jeszcze z Puszczą Niepołomice (24 lutego w Czechowicach-Dziedzicach).

- Tam zawsze dużo zespołów jeździ na zgrupowania. W zależności kto tam będzie, z tym będziemy rywalizować - powiedział Nocoń uzasadniając dlaczego nie podano, z kim będzie grał jego zespół w Turcji.

Dodał, że priorytetem transferowym w okienku zimowym będzie podpisanie umowy z defensywnym pomocnikiem oraz stoperem.

Już wcześniej klub poinformował, że zgodę na przejście do innych klubów otrzymali: Krystian Kujawa, Mariusz Magiera, Tomasz Podgórski, Marcin Sierczyński i Szymon Sobczak.

Prezes Mikołajko potwierdził, że napastnik Paweł Tomczyk może wrócić do Lecha Poznań. Zapewnił, że gdyby tak się stało, to szybko znajdzie się za tego zawodnika zastępstwo.

Po grach jesiennych zespół z Bielska-Białej w tabeli zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 24 punktów. Prowadzi Chojniczanka Chojnice - 39.

Rafał Czerkawski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy