Reklama

Reklama

Na zapleczu wszystko jasne! To te drużyny powalczą o Ekstraklasę

Ostatnia kolejka Fortuna I ligi miała przynieść odpowiedzi na kilka pytań. Najważniejszym było rzecz jasna to, kto awansuje bezpośrednio do Ekstraklasy - Widzew Łódź, czy Arka Gdynia. W tle toczyła się jednak równie pasjonująca walka o ostatnie miejsce dające prawo gry w barażach.

Widzew, który przed finałową kolejką był na "pole position" do awansu, grał na swoim boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Udźwignął ciężar wyzwania, wygrał 2-1, pieczętując awans do Ekstraklasy. Wcześniej takowy zapewniła sobie Miedź Legnica.

Tym samym jasnym było, że w barażach zagra Arka Gdynia, która podejmowała Sandecję Nowy Sącz. Goście z południa zawiesili poprzeczkę wysoko, ale faworyt ostatecznie wygrał 2-1.

Drużyna Dariusza Dudka miała szansę na awans do baraży o Ekstraklasę, ale ostatecznie na ostatnim "uprzywilejowanym" 6. miejscu w tabeli pozostał Chrobry Głogów, który rozbił w pył pewne już utrzymania Zagłębie Sosnowiec, wygrywając aż 4-0. Triumf tego zespołu był także jednoznaczny z utratą szans na baraż przez ŁKS, który swoje spotkanie z GKS Katowice... i tak przegrał 0-2.

Reklama

Oprócz Arki i Chrobrego w barażach zagrają także Korona Kielce (4. miejsce) i Odra Opole (5.).

Już wcześniej wyjaśniła się z kolei sytuacja w dole stawki. Z ligą pożegnały się GKS Jastrzębie, Górnik Polkowice i Stomil Olsztyn. 

Wyniki spotkań finałowej kolejki Fortuna I ligi:

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2-1 (1-0)

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 4-0 (3-0)

GKS Katowice - ŁKS Łódź 2-0 (1-0)

GKS Tychy - Korona Kielce 1-1 (0-1)

Górnik Polkowice - Miedź Legnica 0-1 (0-1)

Odra Opole - Resovia Rzeszów 0-3 (0-2)

Skra Częstochowa - GKS Jastrzębie 1-1 (1-1)

Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 1-0 (0-0)

Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-0 (1-0)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL