MKS Puszcza Niepołomice - Chojniczanka Chojnice 3-2 (1-1). 4. kolejka Fortuny 1 Liga

W starciu 4. kolejki Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 7 sierpnia, zespół Puszczy Niepołomice zwyciężył z Chojniczanką 3-2 (1-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Niepolomicach obejrzało 826 widzów.

W  starciu 4. kolejki  Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 7 sierpnia, zespół Puszczy Niepołomice zwyciężył  z Chojniczanką  3-2 (1-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Niepolomicach obejrzało 826 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Puszczy Niepołomice wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Chojniczanki otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Tomasz Mikołajczak.

W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucjana Klisiewicza z Puszczy Niepołomice, a w 18. minucie Tomasza Mikołajczaka z drużyny przeciwnej. W 31. minucie Kacper Cichoń zastąpił Emile'a Thiakane'a. W 32. minucie w zespole Puszczy Niepołomice doszło do zmiany. Grzegorz Aftyka wszedł za Jakuba Bartosza.

Zawodnicy Puszczy Niepołomice odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Lucjan Klisiewicz.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Michała Mikołajczyka, piłkarza Chojniczanki. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 54. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Chojniczanki i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lucjan Klisiewicz z Puszczy Niepołomice.

Lucjan Klisiewicz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puszczy Niepołomice, strzelając kolejnego gola w 84. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystował Tomasz Wojcinowicz.

W 87. minucie Paweł Czajkowski został zmieniony przez Szymona Drewniaka, a za Michała Mikołajczyka wszedł na boisko Patryk Tuszyński, co miało wzmocnić jedenastkę Chojniczanki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emile'a Thiakane'a na Piotra Mrozińskiego oraz Lucjana Klisiewicza na Rafała Boguskiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Marcin Grolik.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację dwie minuty później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Szymonowi Drewniakowi i Piotrowi Mrozińskiemu. Zespołowi Chojniczanki zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Puszczy Niepołomice.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Chojniczanki, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Puszczy Niepołomice dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Puszczy Niepołomice dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Chojniczanki w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.