Reklama

Reklama

Miedź Legnica. Wojciech Łobodziński i Marcin Garuch w pierwszej drużynie. Valerijs Sabala opuścił klub

Wojciech Łobodziński i Marcin Garuch zostali przywróceni do pierwszej drużyny Miedzi Legnica. Zespół opuścił z kolei Valerijs Sabala.

Łobodziński jest piłkarzem Miedzi od 2012 roku. Od tego czasu rozegrał 182 mecze i strzelił 34 gole.

Sześć lat później był kapitanem zespołu, który awansował do Ekstraklasy. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym drużyna spędziła tylko rok. Po spadku został zesłany do rezerw.

Garuch też od lat jest związany z Miedzią. Nie grał jednak w Ekstraklasie, bo już w poprzednim sezonie grał w trzecioligowych rezerwach. W poprzednich latach był jednak podporą pierwszoligowca, reprezentując klub 239 razy i zdobywając 29 bramek.

Reklama

Teraz trener Dominik Nowak postanowił obu zawodników włączyć do kadry pierwszego zespołu. Po wznowieniu rozgrywek drużynę czeka duże natężenie spotkań i szkoleniowiec chce mieć jak najszerszą kadrę.

- Jak wznowimy ligę to pewnie będziemy grać co trzy dni, a to wymaga sporej rotacji i poszerzenia kadry. Dlatego dołączymy do zespołu Wojtka i Marcina, którzy mają odpowiednie umiejętności, doświadczenie, charakter i są mocno związani z naszym klubem - powiedział Nowak oficjalnej stronie klubu.

Miedzi nie pomoże już z kolei Valerijs Sabala. Łotewski napastnik przed sezonem przyszedł do klubu przed sezonem z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Prezentował się jednak słabo. W lidze i Pucharze Polski rozegrał łącznie 19 meczów i zdobył dwie bramki. Z piłkarzem rozwiązano więc kontrakt za porozumieniem stron.

MP

Zobacz wyniki, tabelę i najlepszych strzelców I ligiDowiedz się więcej na temat: Wojciech Łobodziński | Marcin Garuch | Valerijs Sabala

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje