Reklama

Reklama

Menedżer Bytovii: Walczymy o awans do Ekstraklasy

Menedżer Druteksu Bytovii zapowiada, że w tym sezonie, po dokonanych wzmocnieniach, piłkarze z Bytowa mają włączyć się do walki o awans do ekstraklasy. - Podobne plany ma kilka drużyn, ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony - powiedział Rafał Gierszewski.

W 2014 roku Drutex Bytovia, jako beniaminek, zajął w pierwszej lidze 13. miejsce, natomiast w poprzednim sezonie uplasował się na ósmej pozycji.

- Poprawiliśmy się zatem o pięć lokat. Gdybyśmy chcieli zachować tę progresję w najbliższych rozgrywkach, musielibyśmy zająć trzecie miejsce, które nic nie daje. Dlatego zamierzamy włączyć się do walki o awans. W poprzednim sezonie ponieśliśmy mało, bo tylko osiem porażek, a pod tym względem lepszy okazał się od nas tylko mistrz ligi - Arka Gdynia. Zanotowaliśmy natomiast najwięcej, bo aż 15 remisów i w wielu tych spotkaniach w głupi sposób, bo w końcówkach, potraciliśmy punkty. Jak widać już wtedy mieliśmy spore rezerwy - nadmienił.

Reklama

Gierszewski przekonuje, że w Bytowie zamierzają wywalczyć awans, ale nie za wszelką cenę.

- U nas hasło "Ekstraklasa albo śmierć" nie obowiązuje, ale nie powiem też, że walczymy o miejsce w środku tabeli. A co będzie jeśli znajdziemy się w ekstraklasie? Powód do wstydu dla dużych ośrodków, które nie potrafią się zorganizować. Dzięki firmie Drutex, która od 13 lat sponsoruje klub, sytuacja finansowa jest bardzo stabilna. Nasz budżet nie jest jednak specjalnie wysoki, bo w poprzednim sezonie wynosił około 6,5 miliona złotych, a od tej kwoty trzeba jeszcze odliczyć VAT. U nas nie ma też kominów płacowych. W Bytowie można dobrze zarobić, ale nie za samo bycie zawodnikiem klubu. Pieniądze są godziwe, ale trzeba trochę się wysilić i podnieść je z murawy - dodał.

W przerwie letniej z zespołu odeszło aż 12 zawodników, których zastąpiło ośmiu piłkarzy. Na Kaszuby trafili słowaccy obrońcy Lukas Bielak (ostatnio Górnik Łęczna) i Martin Cseh (Sandecja Nowy Sącz), pomocnicy Mario Cieślik (zespół juniorów 1. FC Nuernberg), Sebastian Kamiński (Zawisza Bydgoszcz) i Jakub Bąk (Wisła Płock), napastnicy Michał Efir (Ruch Chorzów) i Słoweniec Alen Ploj (PGE GKS Bełchatów) oraz bramkarz Michał Szromnik (Dundee United FC).

- Przy tych transferach nie poszliśmy na ilość, lecz na jakość. Odeszli głównie zawodnicy rezerwowi lub tacy, którzy praktycznie nie pojawiali się na boisku. Natomiast wszyscy piłkarze, którzy do nas trafili, z powodzeniem mogą aspirować do gry w podstawowym składzie. Może najdłużej na swoją szansę będzie czekał Szromnik, który dołączył do drużyny w trakcie zgrupowania w Gniewinie i pierwszym golkiperem powinien na razie być Gerard Bieszczad. Ale to jest tylko moje zdanie, z którym trener Tomasz Kafarski nie musi się zgadzać - przyznał.

Menedżer ekipy z Bytowa podkreślił, że szkoleniowiec zespołu może wystawić dwie równorzędne "11".

- To powinien być nasz główny atut. Przed każdym meczem trener Kafarski będzie miał ból głowy z ustaleniem wyjściowego zestawienia. Mamy bardzo solidną obronę, niezwykle wyrównaną i liczną pomoc oraz natłok klasowych zawodników w napadzie - ocenił.

Gierszewski jest przekonany, że najbliższe rozgrywki nie będą, jak to miało miejsce w poprzednim sezonie, zdominowane przez dwie drużyny - Arkę Gdynia i Wisłę Płock.

- Liga powinna być niezwykle wyrównana, a przez to ciekawa, bo do zajęcia dwóch czołowych pozycji będzie z pewnością pretendować kilka zespołów. Jestem jednak bardzo pozytywnie nastawiony i nie mogę już doczekać się inauguracji rozgrywek - zaznaczył.

W pierwszym meczu drużyna z Bytowa zmierzy się w sobotę w Pruszkowie z beniaminkiem Zniczem, natomiast w drugim spotkaniu podejmie w piątek 5 sierpnia spadkowicza z ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL