Reklama

Reklama

Mateusz Zachara piłkarzem Rakowa Częstochowa

Były napastnik m.in. Górnika Zabrze i Wisły Kraków Mateusz Zachara wrócił do Rakowa Częstochowa, z którym pożegnał się w 2010 roku.

Wychowanek pierwszoligowca, po nieudanej przygodzie w Portugalii, znów podpisał kontrakt z byłym klubem. 

- Powrót "Zakiego" to na pewno hit transferowy w Nice 1. lidze. Bardzo się cieszymy, że pozyskaliśmy, nie tylko wychowanka Rakowa, ale przede wszystkim świetnego piłkarza, który wniesie do zespołu dużo jakości - powiedział prezes Rakowa Janusz Żyła, cytowany na stronie klubu.

Raków zakończył jesienne rozgrywki 1. ligi na trzecim miejscu i zbroi się przed walką o awans do Ekstraklasy.

- Wizja i plany, jakie przedstawił prezes klubu, przekonały mnie do powrotu na Limanowskiego. Cały czas śledziłem wyniki drużyny. Jesienią spisywała się bardzo dobrze, co pokazuje tabela. Chłopaki grają poukładaną i fajną piłkę, co było dodatkowym atutem, który decydował o moim transferze - powiedział Zachara.

Reklama

W połowie listopada Zachara rozwiązał kontrakt z portugalskim klubem CD Tondela, zaledwie pięć miesięcy po podpisaniu umowy.

Wcześniej przez rok grał w Wiśle Kraków. Po odejściu z Rakowa przez niespełna trzy sezony był piłkarzem Górnika Zabrze, dla którego zdobył 20 bramek w Ekstraklasie. Był też zawodnikim GKS-u Katowice i chińskiego Henan Jianye.

1. liga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje