Reklama

Reklama

Lukasz Stratil podpisze kontrakt z GKS-em Bełchatów

Ciekawy transfer spadkowicza z Ekstraklasy. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu kontrakt z GKS Bełchatów podpisze młodzieżowy reprezentant Czech 21-letni Lukasz Stratil.

1. Liga. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

W przerwie letniej działacze z Bełchatowa, z nowym prezesem Krzysztofem Nowickim na czele, zmienili sposób funkcjonowania klubu. Postanowiono postawić na młodych graczy, którzy wspierani są przez doświadczonych piłkarzy zza południowej granicy. To dlatego do pierwszoligowca trafili Vaclav Czverna oraz Lukasz Kuban. Teraz do duetu obrońców dołączy kolejny gracz z Czech. To Lukas Stratil. 

Wychowanek Banika Ostrawa w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju debiutował już jako osiemnastolatek. Na swoim koncie ma występy w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. Uchodzi za duży talent. 

Reklama

To dlatego w lutym zeszłym roku trafił do najlepszej w ostatnich latach drużyny w lidze naszych południowych sąsiadów Viktorii Pilzno, z którą podpisał trzyletni kontrakt. W silnym zespole miał jednak małe szansę na regularną grę, więc został wypożyczony do 1.FK Pribram, a potem do FK Teplice. 

Teraz ma trafić do naszej 1. ligi. - Kluby doszły do porozumienia. Cieszymy się, że Lukasz trafi do Polski - mówi menedżer zawodnika Ondrzej Chovanec. 

Do GKS Bełchatów Stratil ma być wypożyczony z Viktorii na dwa lata, z opcją pierwokupu. Na treningu pierwszoligowca ma się pojawić już jutro. Jeśli wszystkie formalności zostaną załatwione, to jest szansa, że młodzieżowy reprezentant Czech zagra już w niedzielnym wyjazdowym meczu GKS z Wisłą Płock.   

Autor: Michał Zichlarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje