Reklama

Reklama

ŁKS rozwiązał kontrakt z Markiem Chojnackim

Po analizie występów piłkarzy ŁKS-u w rundzie jesiennej 1. ligi władze łódzkiego klubu rozwiązały w czwartek umowę z trenerem Markiem Chojnackim. Zrezygnowano również z usług Dariusza Bratkowskiego i Łukasza Bartczaka, którzy pomagali w pracy Chojnackiemu.

Przed rozpoczęciem sezonu działacze ŁKS-u nie ukrywali, że mimo złej sytuacji finansowej klubu celem drużyny ma być spokojne utrzymanie w 1. lidze. Realizacji tego zadania podjął się Chojnacki, który latem podpisał dwuletni kontrakt. Jednak jeszcze w trakcie rundy jesiennej zaczęły się pojawiać głosy, że szkoleniowiec nie dotrwa do końca umowy.

Reklama

Powodem miały być słabe wyniki, które zespół uzyskiwał pod wodzą tego szkoleniowca. Pięciopunktowa strata do lokaty gwarantującej utrzymanie w 1. lidze na półmetku rozgrywek przesądziła o tym, że ostatecznie zdecydowano się rozwiązać umowę z Chojnackim.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że były już trener ŁKS-u ma wrócić do trzecioligowego Zawiszy Rzgów, gdzie pracował przed przyjściem na al. Unii.

Nazwiska następcy Chojnackiego ŁKS na razie nie podał. Wiadomo jedynie, że nowy szkoleniowiec ma poprowadzić pierwszy trening w 2013 roku. Zajęcia te zaplanowano na 7 stycznia.

Chojnacki jest wychowankiem ŁKS-u, który prawie całą karierę piłkarską spędził w tym klubie. W jego barwach wystąpił aż 452 razy w najwyższej klasie rozgrywkowej, co jest rekordem Polski.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę 1. ligiDowiedz się więcej na temat: ŁKS | 1. liga | Marek Chojnacki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje