ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 2-0 (1-0). 7. kolejka Fortuny 1 Liga

19 sierpnia na Stadionie Miejskim w Lodzi odbyło się starcie 7. kolejki Fortuny 1 Liga pomiędzy drużynami ŁKS-u Łódź i Ruchu Chorzów. Pojedynek zakończył się zwycięstwem ŁKS-u Łódź 2-0. Na stadionie zasiadło 8 540 widzów.

19 sierpnia  na Stadionie Miejskim w Lodzi odbyło się starcie  7. kolejki  Fortuny 1 Liga pomiędzy drużynami ŁKS-u Łódź  i Ruchu Chorzów. Pojedynek zakończył się zwycięstwem ŁKS-u Łódź 2-0. Na stadionie zasiadło 8 540 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu ŁKS-u Łódź.

Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Dawid Kort.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŁKS-u Łódź w 35. minucie spotkania, gdy Pirulo zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ŁKS-u Łódź.

Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Oskar Koprowski.

Zespół Ruchu Chorzów ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ŁKS-u Łódź, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mieszko Lorenc.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Mateusz Kowalczyk z ŁKS-u Łódź. Była to 54. minuta meczu. W 62. minucie Bartosz Biel zastąpił Michała Trąbkę. Niedługo później trener ŁKS-u Łódź postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Dawida Korta wszedł Vladyslav Okhronchuk, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ŁKS-u Łódź utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Pirulo został zmieniony przez Piotra Janczukowicza, a za Mieszka Lorenca wszedł na boisko Jan Kuźma, co miało wzmocnić zespół ŁKS-u Łódź. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Łukasza Janoszkę na Mikołaja Kwietniewskiego oraz Tomasza Wójtowicza na Bartłomieja Barańskiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Sędzia nie ukarał zawodników Ruchu Chorzów żadną kartką, natomiast piłkarzom ŁKS-u Łódź przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.