Reklama

Reklama

Kto odwołał mecz z GKS-em? Policja czy Górnik?

Zaplanowany na sobotę mecz charytatywny piłkarzy Górnika Zabrze z GKS Katowice na rzecz rodzin ofiar wrześniowej katastrofy w kopalni "Wujek - Śląsk" nie odbędzie się. Zabrzański klub twierdzi, że odwołanie imprezy spowodowane jest decyzją policji, która jest taką argumentacją oburzona i zaskoczona.

Górnik poinformował, że decyzja została podjęta "w wyniku spotkania z przedstawicielami zabrzańskiej policji, w trakcie którego wyrażono obawę, że wydarzenie kulturalno-sportowe przyjmie charakter imprezy masowej, na którą policja nie wyraża zgody".

Zabrzańska policja w wydanym komunikacie nazywa te wyjaśnienia próbą manipulacji opinią publiczną. "Jesteśmy zaskoczeni. Nie wpłynęła do nas żadna informacja świadcząca o planowaniu tej imprezy. Nikt nawet nie zadzwonił. Nie wpłynął wniosek klubu o przedstawienie opinii w tej sprawie - w trybie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Dowiedzieliśmy się o meczu z mediów. To oczywiste, że byłaby to impreza masowa. Takie postępowanie jest oburzające" - powiedział rzecznik policji w Zabrzu Marek Wypych.

Reklama

Mecz miał zostać rozegrany w hali, bowiem stadion Górnika jest zamknięty dla publiczności po "zadymach" przed i po ligowym spotkaniu z Widzewem Łódź.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne