KS Górnik Polkowice - Miedź Legnica 0-1 (0-1). 34. kolejka Fortuny 1 Liga

22 maja na Stadionie Miejskim w Polkowicach odbył się pojedynek 34. kolejki Fortuny 1 Liga pomiędzy drużynami Górnika Polkowice i Miedzi Legnica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Miedzi Legnica 1-0.

22 maja  na Stadionie Miejskim w Polkowicach odbył się pojedynek  34. kolejki  Fortuny 1 Liga pomiędzy drużynami Górnika Polkowice  i Miedzi Legnica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Miedzi Legnica 1-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów zespół Górnika Polkowice wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia pokazał kartkę Marcinowi Garuchowi, piłkarzowi Miedzi Legnica.

Jedynego gola meczu strzelił Mehdi Lehaire dla drużyny Miedzi Legnica. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Michał Bednarski.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Mariusz Szuszkiewicz z Górnika Polkowice. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Miedzi Legnica.

W 52. minucie kartkę dostał Filip Balcewicz z jedenastki Miedzi Legnica. W 63. minucie Damian Makuch został zastąpiony przez Antoniego Kozubala.

Między 63. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Górnika Polkowice: Bruno Żołądź, Mariusz Szuszkiewicz, Abdallah Hafez, Karol Fryzowicz, na ich miejsce weszli: Adrian Purzycki, Robert Gegedosh, Filip Baranowski, Dominik Radziemski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Garcii, Szymona Stróżyńskiego, Mehdiego Lehaire'a zajęli: Mateusz Kaczmarek, Mateusz Letkiewicz, Tomasz Mamis. Między 65. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Górnika Polkowice i dwie drużynie przeciwnej. Niestety w 87. minucie meczu Mateusz Abramowicz bramkarz Miedzi Legnica z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Alana Madalińskiego - rezerwowego bramkarza zespołu.

W tej samej minucie w jedenastce Miedzi Legnica doszło do zmiany. Kacper Chmielewski wszedł za Michała Bednarskiego. W drugiej połowie nie padły bramki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Górnika Polkowice. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Miedzi Legnica otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.