KS Górnik Polkowice - CWKS Apklan Resovia Rzeszów 3-0 (0-0). 33. kolejka Fortuny 1 Liga

W meczu 33. kolejki Fortuny 1 Liga, który rozegrany został 16 maja, zespół Górnika Polkowice wygrał z Resovią 3-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim w Polkowicach.

W  meczu 33. kolejki  Fortuny 1 Liga, który rozegrany został 16 maja, zespół Górnika Polkowice wygrał  z Resovią  3-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim w Polkowicach.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Górnika Polkowice wygrała jeden raz, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Resovii i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Dorian Krakowski zastąpił Rafała Karmelitę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Niestety w 63. minucie meczu Branislav Pindroch bramkarz Resovii z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Pawła Łakotę - rezerwowego bramkarza drużyny. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Damianowi Makuchowi, piłkarzowi Górnika Polkowice.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 68. minucie, w jedenastce Resovii za Bartłomieja Wasiluka wszedł Klaudiusz Krasa, a w zespole Górnika Polkowice Robert Gegedosh zmienił Filipa Baranowskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Górnika Polkowice w 75. minucie spotkania, gdy Rafał Karmelita strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Mateusz Piątkowski.

W 76. minucie Abdallah Hafez został zmieniony przez Mariusza Szuszkiewicza, a za Brunona Żołądzia wszedł na boisko Antoni Kozubal, co miało wzmocnić zespół Górnika Polkowice. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Radosława Adamskiego na Bartosza Jarocha oraz Kamila Antonika na Marcela Myszkę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Resovia: Klaudiuszowi Krasie w 76. i Josipowi Soljiciowi w 79. minucie.

Jedenastka Resovii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Górnika Polkowice, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie trafił Mateusz Piątkowski.

Mariusz Szuszkiewicz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Górnika Polkowice, strzelając kolejnego gola w 84. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Filip Baranowski.

W 87. minucie w drużynie Górnika Polkowice doszło do zmiany. Maciej Sowiński wszedł za Damiana Makucha. W doliczonej drugiej minucie spotkania arbiter przyznał kartkę Bartoszowi Jarochowi z jedenastki Resovii. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Górnika Polkowice. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów. Drużyna Resovii miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Górnika Polkowice, a zawodnikom Resovii przyznał pięć.

Jedenastka Górnika Polkowice wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Resovii w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.