Reklama

Reklama

Jurij Szatałow na ratunek GKS-owi Tychy?

Po sobotniej porażce 0-2 u siebie z Miedzią Legnica trenerem GKS Tychy przestał być Kamil Kiereś. Mówi się, że nowym szkoleniowcem zespołu z Górnego Śląska może zostać Jurij Szatałow.

Kiereś pracował w Tychach od czerwca zeszłego roku. Wywalczył z GKS awans do I ligi, ale w tegorocznych rozgrywkach klubowi, który w przeciągu dwóch lat ma ambicje, ze względu na nowy stadion i solidne zaplecze finansowe, awansować do Ekstraklasy, idzie jak po grudzie. Po 15 kolejkach zajmuje odległe 15. miejsce w tabeli. W tej sytuacji, po porażce z Miedzią, która była już siódmą w tegorocznych rozgrywkach, po niedzielnym treningu trener Kiereś pożegnał się z zawodnikami i za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z GKS. Z klubu odchodzi też jego asystent Andrzej Orszulak.

Reklama

Kto będzie następca Kieresia? Sobotni mecz na Stadionie Miejskim oglądał m.in. Dietmar Brehmer, który wcześniej pracował jako asystent Jurja Szatałowa w kilku klubach, w tym m.in. w Polonii Bytom. Teraz doświadczony trener, który w końcówce poprzedniego sezonu pożegnał się z posadą trenera Górnika Łęczna, znowu może wrócić na Górny Śląsk. Z nieoficjalnych informacji wynika, że działacze GKS są już po rozmowach z 53-letnim szkoleniowcem, który wcześniej z sukcesami pracował w Polonii Bytom, Cracovii, Zawiszy czy Górniku Łęczna. Szatałow łączony jest też jednak z pogrążoną w kryzysie Koroną Kielce.

Na liście innych kandydatów do pracy w Tychach padają też nazwiska Jana Urbana i zwolnionego ostatnio z Podbeskidzia Adama Dźwigały. Nowy trener w klubie ma się pojawić w środę. W poniedziałek piłkarze mają wolne, a we wtorek zaplanowano poranny trening. Kolejnym rywalem tyszan w rozgrywkach I ligi będzie w sobotę na wyjeździe Stal Mielec i to w tym spotkaniu na ławce trenerskiej zadebiutuje nowy szkoleniowiec.

Michał Zichlarz

Wyniki, terminarz i tabela 1. ligi


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy