Reklama

Reklama

Jerzy Brzęczek może objąć GKS Katowice

Nie tylko trenera Wisły Kraków Kazimierza Moskala czeka dzisiaj o godzinie 18 mecz o utrzymanie posady. W podobnej sytuacji jest doświadczony Piotr Piekarczyk. Jeśli pierwszoligowy GKS Katowice przegra dzisiejszy wyjazdowy mecz z Olimpią Grudziądz, to w klubie może dojść do przesilenia.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

W Gieksie przed rozpoczęciem każdego sezonu głośno mówi się o tym, że zespół ma walczyć o upragniony powrót do Ekstraklasy. W Katowicach czekają już na to dziesięć lat.

Scenariusz zawsze jest jednak taki sam, kilka pierwszych kolejek brutalnie weryfikuje wszelkie nadzieje oraz aspiracje. Tak jest i teraz. Po 8 kolejkach GKS-owi, który na koncie ma 9 punktów, znacznie bliżej dołu tabeli, niż jego czołówki. 

Reklama

Drużyna prowadzona przez Piotra Piekarczyka dobre mecze przeplata ze słabymi. W tej sytuacji w Katowicach coraz głośniej zaczyna się mówić o tym, że może dojść do zmiany szkoleniowca.

Piekarczyk, były świetny obrońca Gieksy, w kwietniu tego roku już po raz czwarty został trenerem GKS, zastępując nie radzącego sobie Artura Skowronka. Pomógł w trudnej sytuacji i katowiczanie utrzymali się w lidze. Ambicje działaczy oraz kibiców są jednak większe niż tylko wegetacja na zapleczu Ekstraklasy. 

Jeśli dziś w Grudziądzu drużynie z Górnego Śląska powinie się noga, to pozycja trenera Piekarczyka będzie poważnie zagrożona. W Katowicach już mówi się, że jego następcą może być zwolniony 1 września z Lechii Gdańsk Jerzy Brzęczek.  

Michał Zichlarz

1. liga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje