I liga: zwycięstwa Sandecji, GKS-u Katowice i Zagłębia

Zwycięstwami zakończyły się spotkania lidera, wicelidera oraz czwartej drużyny Nice I ligi. Sandecja pokonała Stomil Olsztyn 2-1, GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1-0, a Zagłębie Sosnowiec przywiozło komplet punktów z Bytowa (1-0).

I liga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Dla nowosądeckiej drużyny to już piąte zwycięstwo z rzędu. Jeszcze przed przerwą, bramki dla zespołu Radosława Mroczkowskiego zdobyli Kamil Słaby i Filip Piszczek. Rozmiary porażki Stomilu, po przerwie, zmniejszył Krzysztof Szewczyk.

Dzięki wygranej, Sandecja utrzymała cztery punkty przewagi nad drugim Zagłębiem Sosnowiec i trzecim GKS-em Katowice.

Sosnowiczanie pokonali w Bytowie Drutex Bytovię 1-0, a decydującego gola strzelił Martin Pribula.

Po bramce Andrei Prokicia, GKS wygrał z kolei w Siedlcach z Pogonią, która jesienią była rewelacją I ligi, ale wiosną jest jednym z najsłabszych zespołów w stawce.

W następnej kolejce dojdzie do starcia na szczycie, w którym GKS podejmie Sandecję. Zagłębie czeka mecz z Miedzią Legnica.

29. kolejka I ligi - wyniki sobotnich meczów:

Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Łukasz Hanzel (29).

Żółte kartki: Wasił Panajotow (Stal), Tomasz Podgórski (Podbeskidzie).

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów: 3 458.

Pogoń Siedlce - GKS Katowice 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Andreja Prokić (6).

Żółta kartka: Grzegorz Goncerz (GKS).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów: 1 823.

Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 2-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Filip Piszczek (44-głową), 2-0 Kamil Słaby (45-karny), 2-1 Krzysztof Szewczyk (51).

Żółte kartki: Dawid Szufryn, Filip Piszczek, Mateusz Wdowiak, Michał Gałecki (Sandecja), Krzysztof Szewczyk, Arkadiusz Czarnecki, Wiktor Biedrzycki (Stomil).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów: 2 994.

MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 3-2 (1-1)

Bramki: 0-1 Bartosz Machaj (18), 1-1 Sebastian Deja (45), 2-1 Dominik Kościelniak (47),

2-2 Damian Sędziak (77), 3-2 Sebastian Deja (90).

Żółte kartki: Rafał Niziołek, Jakub Skoczylas, Maciej Kowalczyk (Kluczbork), Michał Pawlik (Chrobry).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów: 400.

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 0-0

Żółte kartki: Janusz Bucholc, Damian Kądzior, Omar Santana (Wigry). Czerwona kartka: Vaclav Cverna (90, Wigry).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Drutex Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Martin Pribula (18).

Żółte kartki: Jakub Wilk (Bytovia), Tomasz Nowak (Zagłębie).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 700.