Reklama

Reklama

I liga. Wigry Suwałki niespodziewanie pokonały Zawiszę Bydgoszcz 2-1

Wigry Suwałki walczące o utrzymanie w I lidze pokonały na wyjeździe trzeciego w tabeli Zawiszę Bydgoszcz 2-1 w meczu 31. kolejki. Z takiego wyniku bardzo zadowoleni są w Płocku, bo tamtejsza Wisła już w niedzielę może fetować awans do Ekstraklasy.

Wcześniej ten cel osiągnęła Arka Gdynia. 

Reklama

Po niespodziewanej porażce u siebie Zawisza pozostał na trzeciej pozycji z 52 punktami, natomiast Wigry (38) awansowały na 11. miejsce.

Bydgoszczanie mają siedem punktów mniej od Wisły (59) i stracą definitywnie szansę awansu, jeśli wicelider z Płocka wygra w niedzielę w Głogowie z czwartym Chrobrym. Wówczas - na trzy kolejki przed końcem - przewaga "Nafciarzy" wzrosłaby do 10 punktów. W przypadku remisu lub porażki Wisły w niedzielę Zawisza zachowa jeszcze matematyczne szanse.

Ten sukces już wcześniej osiągnęła Arka (64 pkt), ale lider z Trójmiasta nie zwalnia tempa. Gdynianie, którzy ostatniej porażki doznali prawie siedem miesięcy temu, pokonali w piątek na wyjeździe Stomil Olsztyn 4-0. Co ciekawe, to właśnie ten zespół jako ostatni pokonał w lidze Arkę (23 października).

Na niedzielę zaplanowano cztery mecze, m.in. wspomniany w Głogowie o godz. 12.45. Emocjonująco powinno być też w Siedlcach, gdzie zagrają dwa zespoły ze strefy spadkowej - szesnasta Pogoń i siedemnasty Rozwój Katowice.

W wiosennej części 1. ligi nie bierze udziału Dolcan Ząbki. Zespół, który zajmował szóste miejsce przed zimową przerwą, po wycofaniu się z rozgrywek został przesunięty na ostatnią pozycję. W 31. kolejce zwycięstwo walkowerem otrzymał GKS Katowice.

Wyniki, terminarz i tabela 1. ligi

Dowiedz się więcej na temat: I liga | Wigry Suwałki | Zawisza Bydgoszcz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama