Reklama

Reklama

​I liga. Stal Mielec ukarana walkowerami? PZPN komentuje

"Wstępne ustalenia, a w szczególności analiza obowiązujących przepisów, nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w mediach" - poinformował w środę Polski Związek Piłki Nożnej komentując aferę, która może wpłynąć na to, jaki zespół awansuje do Lotto Ekstraklasy.

Nice I liga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Reklama

"Sport" poinformował, że piłkarz Stali Mielec Boris Milekić przebywa w Polsce nielegalnie. Według informacji gazety, wynika, że Serb nie posiada karty stałego pobytu. Zgodnie z przepisami, taki dokument powinien posiadać każdy obcokrajowiec spoza Unii Europejskiej, który przebywa w Polsce dłużej niż trzy miesiące. Zawodnik posiada jedynie pozwolenie na pracę, ale bez karty staje się ono bezużyteczne.

Trzy miesiące od przyjazdu do Polski minęły Milekiciowi 21 kwietnia, a Stal od tamtej pory rozegrała aż siedem meczów. Jeśli zostałyby one zweryfikowane jako walkowery na korzyść rywali, w tabeli mogłoby się sporo zmienić. Skorzystałaby Miedź Legnica, która, wskutek dodania trzech punktów, awansowałaby na drugą lokatę kosztem Górnika, a w mniejszym stopniu także Zagłębie Sosnowiec (zyskałoby dwa punkty), GKS Katowice (zyskałby dwa "oczka"), GKS Tychy (zyskałby trzy punkty) oraz Wisła Puławy (zyskałaby dwa "oczka").

Stracić sporo może Stal, która nie będzie mogła być pewna utrzymania. Mielecki klub zdobył w tym czasie dziewięć punktów i po ich odjęciu będzie miała zaledwie "oczko" więcej od Wisły Puławy, która awansowałaby na miejsce barażowe. Do strefy spadkowej spadłaby z kolei Drutex-Bytovia Bytów. Walkowery znacznie wpłynęłyby na kształt tabeli.

PZPN zajął się sprawą, ale nie wydał decyzji. W środę poinformował, że w związku z doniesieniami medialnymi oraz protestem złożonym przez Miedź Legnica protestem w sprawie meczu 31. kolejki ze Stalą Mielec, federacja wszczęła postępowanie wyjaśniające. PZPN zobowiązał też Stal Mielec do złożenia stanowiska w tej sprawie.

"Wstępne ustalenia, a w szczególności analiza obowiązujących przepisów, nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w mediach, jednakże mając na uwadze znaczenie wyniku postępowania na rozgrywki Nice 1 ligi, niezbędna jest dalsza wnikliwa analiza przedmiotowej sprawy" - napisano w specjalnym oświadczeniu.

MZ

Dowiedz się więcej na temat: I liga | Stal Mielec | PZPN | Miedź Legnica | Boris Milekić

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje