Reklama

Reklama

I liga. PZPN: Nie ma podstaw, żeby karać Stomil Olsztyn walkowerem

Mecz 21. kolejki Nice I ligi Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów ma być rozegrany w innym terminie - poinformowała Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN.

Nice I liga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Spotkanie było zaplanowane na 10 marca 2018 roku, ale nie zostało rozegrane z powodu złego stanu boiska.

Ruch Chorzów domagał się walkowera z uwagi na to, że murawa nie nadawała się do gry. Komisja nie podzieliła jednak zdania władz śląskiego klubu.

"Na powyższe miały wpływ zbieżne stanowiska sędziego, delegata PZPN i klubu Stomil Olsztyn, potwierdzające, iż za stan murawy odpowiedzialne były zjawiska atmosferyczne, tj. obfite opady deszczu w noc poprzedzającą zawody" - napisano w komunikacie, dodając że gospodarz starał się przygotować nawierzchnię do gry.

Reklama

To było trzecie w tym sezonie spotkanie na stadionie w Olsztynie, które odwołano z powodu złego stanu murawy lub warunków atmosferycznych. Taką samą decyzję sędziowie podjęli dwukrotnie w rundzie jesiennej - w przypadku meczu 15. kolejki z Wigrami Suwałki, który zgodnie z kalendarzem 1. ligi miał odbyć się 28 października, a potem 30 listopada.

"Dział Licencji PZPN wystąpił do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec klubu, które będzie miało na celu ustalenie planów i strategii działania w zakresie kryterium I.14 (Pole Gry) Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2017/2018. W ramach wszczętego postępowania klub zostanie zobligowany do niezwłocznego wskazania innego obiektu, na którym będzie rozgrywał mecze w rozgrywkach NICE I ligi do końca sezonu 2017/2018" - głosi komunikat.

Stadion, na którym Stomil Olsztyn rozgrywa mecze, jest od dawna w złym stanie technicznym. Powstał w 1978 r. na dożynki centralne. Właścicielem obiektu jest miasto, a zarządza stadionem Ośrodek Sportu i Rekreacji. W 2015 r. zainstalowano sztuczne oświetlenie, bo był to warunek dopuszczenia obiektu do rozgrywek przez PZPN.

Stomil i Ruch znajdują się w strefie spadkowej i walczą wiosną o utrzymanie w 1. lidze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL