Reklama

Reklama

I liga. Przestarzały stadion problemem Odry Opole

Problemem pierwszoligowych piłkarzy Odry Opole jest przestarzały stadion. Jak mówi się nieoficjalnie nie ma sensu, aby wywalczyli oni awans, skoro nie będą wówczas mogli grać na swoim obiekcie. Oficjalnie trener opolan Piotr Plewnia mówi: "murawa nas zweryfikuje".

Już w rozpoczynajacym się w piątek sezonie być może opolanie będą musieli jako gospodarze zagrać w Lubinie. Obiekt miejski, z którego korzystają nie posiada podgrzewanej murawy. Z tego powodu - jeśli zmuszą do tego warunki atmosferyczne - ich domowe spotkania w listopadzie, grudniu, lutym i marcu mogą być przeniesione na stadion Zagłębia (odpowiednia umowa w tej sprawie została już podpisana). Jednak władze opolskiego klubu będą chciały w takim przypadku prosić rywala o zamianę gospodarza.

Przebudowana stadionu w Opolu jest dopiero na etapie rozstrzygnięcia przetargu.

Reklama

"159 mln netto - to najtańsza oferta na budowę stadionu. Złożyła ją firma Mirbud. Ta sama, która ostatnio realizowała budowę +Cieplaka+ (hala sportowa nieopodal Stegu Areny - PAP). Oferta Mirbudu cenowo jest zbliżona do aktualnie budowanych stadionów w Sosnowcu, Płocku oraz do planowanego stadionu w Katowicach. Do przetargu ogłoszonego przez Zakład Komunalny w Opolu trafiły jeszcze dwie oferty, z których najdroższa była lokalna od firmy Adamietz o wartości ponad 242 mln złotych netto. Opole, aby sfinansować inwestycje pozyskało m. in. 100 mln zł ze sprzedaży udziałów w spółce WiK. Na pozostałe koszty trzeba byłoby wziąć kredyt" - poinformował kilkanaście dni temu klub.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Odra Opole rozegrała cztery mecze kontrolne

W okresie przygotowawczym Odra rozegrała cztery sparingi: bezbramkowo zremisowała z Ruchem Chorzów, przegrała z GKS Jastrzębie (0-2), zremisowała z Górnikiem Polkowice (1-1) oraz uległa Stali Brzeg (0-1).

Zespół wzmocnił m.in.: Dominik Kalinowski (bramkarz, Flota Świnoujście), Mateusz Maćkowiak (obrońca, Śląsk Wrocław - nie zagrał w meczu ligowych pierwszej drużyny), Mateusz Marzec (pomocnik, Podbeskidzie Bielsko-Biała), Bernard Petrak (obrońca, który urodził się Rosji, ale posiada też słowackie obywatelstwo, FK Pohronie), Cezary Sauczek (pomocnik, Wigry Suwałki) Mateusz Spychała (obrońca, Warta Poznań), Maksymilian Tkocz (obrońca, Podhale Nowy Targ).

W końcowej tabeli ubiegłego sezonu Odra zajęła ósme miejsce z dorobkiem 49 punktów.

Opolanie pierwszy mecz sezonu 2021/2022 rozegrają w piątek, u siebie zmierzą się z Miedzią Legnica.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje