Reklama

Reklama

I liga. GKS Bełchatów - Podbeskidzie 1-1 w meczu 29. kolejki

GKS Bełchatów zremisował 1-1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w meczu 29. kolejki I ligi. Broniący się przed spadkiem gospodarze w ostatniej minucie stracili gola, który zdecydował o remisie z wiceliderem. Ten wynik oznacza, że szanse na utrzymanie straciły Wigry Suwałki, które spadną z I ligi.

1. liga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Walka o awans do Ekstraklasy i utrzymanie w I lidze trwa na całego. Spotkanie w Bełchatowie trzymało w napięciu do ostatnich minut i zakończyło się niespodzianką.

Przez 82 minuty na boisku - mimo dogodnych okazji dla jednych i drugich - utrzymywał się bezbramkowy remis. Do czasu. Wówczas to prowadzenie objęli gospodarze po bramce Krzysztofa Wołkowicza!

Bełchatowianie już zaczęli celebrować trzy arcyważne punkty w walce o utrzymanie, gdy... w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Podbeskidzie wyrównało! Po zamieszaniu do bramki rywala trafił obrońca Kornel Osyra. Spotkanie skończyło się podziałem punktów i remisem 1-1.

Podbeskidzie jest wiceliderem i do prowadzącej Stali Mielec traci tylko jeden punkt, mając trzy "oczka" przewagi nad Wartą Poznań, pierwszej z drużyn na miejscach barażowych.

Reklama

Z kolei GKS Bełchatów jest 14., ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Tabela jest tak płaska, że gdyby wygrał, to zrównałby się punktami z... ósmą drużyną, GKS-em Jastrzębie, a do miejsca barażowego traciłby tylko cztery punkty!

Ten wynik oznacza, że szanse na utrzymanie straciły Wigry Suwałki, które spadną z I ligi.

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>


WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL