Reklama

Reklama

Górnik Łęczna. Tomasz Kafarski zwolniony z funkcji trenera

Tomasz Kafarski został zwolniony z funkcji trenera pierwszoligowego Górnika Łęczna z powodu słabych wyników zespołu. W najbliższych meczach drużynę poprowadzi Sławomir Nazaruk, który był asystentem Kafarskiego.

O dymisji Kafarskiego przesądziła niedzielna szokująca porażka z GKS-em Katowice (1-3). Górnik prowadził 1-0, a od 78. minuty grał z przewagą jednego zawodnika po tym jak z boiska wyleciał Bartłomiej Kalinkowski - za dwie żółte kartki. Wydawało się, że trzy punkty zostaną w Łęcznej. Tymczasem końcówka spotkania w wykonaniu gości była piorunująca. GKS w odstępie kilku minut strzelił aż trzy gole.

"Po przeanalizowaniu sytuacji podjęliśmy decyzję, że takie wyjście będzie najrozsądniejsze dla obu stron. Trener Kafarski podjął się pracy w momencie, kiedy klub przechodził przez proces wielu zmian. To był bardzo wymagający okres dla wszystkich związanych z Górnikiem Łęczna. Dziękujemy trenerowi i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej" - powiedział prezes zarządu Górnika Łęczna Veljko Nikitović.

Kafarski pracował w Górniku od lipca tego roku.

Po 17 kolejkach 1. ligi klub z Łęcznej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Za plecami Górnika jest tylko Ruch Chorzów (14 pkt).

Reklama

RK

Wyniki, terminarz i tabela 1. ligi


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy