Górnik Łęczna - Arka Gdynia 1-2 (1-1). 6. kolejka Fortuny 1 Liga

W spotkaniu 6. kolejki Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Górnika Łęczna przegrała z Arką Gdynia 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Stadionie Gornika Leczna.

W  spotkaniu 6. kolejki  Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Górnika Łęczna przegrała  z Arką Gdynia  1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Stadionie Gornika Leczna.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna Górnika Łęczna wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Górnika Łęczna nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Marcin Biernat.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Arki Gdynia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie Omran Haydary wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Janusz Gol.

W 45. minucie Sebastian Milewski został zastąpiony przez Adriana Purzyckiego. W tej samej minucie w jedenastce Arki Gdynia doszło do zmiany. Marcel Ziemann wszedł za Sebastiana Milewskiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 65. minucie w drużynie Górnika Łęczna doszło do zmiany. Łukasz Szramowski wszedł za Łukasza Grzeszczyka. Chwilę później trener Arki Gdynia postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mateusza Stępnia wszedł Jerzy Tomal, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Arki Gdynia utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Arki Gdynia udało się strzelić gola i wygrać.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Marcin Biernat, zawodnik Górnika Łęczna. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w zespole Górnika Łęczna za Dawida Tkacza wszedł Karol Turek, a w jedenastce Arki Gdynia Mateusz Kuzimski zmienił Huberta Adamczyka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arki Gdynia w 78. minucie spotkania, gdy Karol Czubak zdobył drugą bramkę. W 81. minucie Serhij Krykun został zmieniony przez Patryka Pierzaka, co miało wzmocnić jedenastkę Górnika Łęczna. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karola Czubaka na Michała Bednarskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Sędzia nie ukarał zawodników Arki Gdynia żadną kartką, natomiast piłkarzom Górnika Łęczna pokazał jedną żółtą.

Zespół Górnika Łęczna w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Arki Gdynia wymieniła pięciu graczy.