Reklama

Reklama

GKS Tychy wznowił treningi. U Szatałowa nie ma zmiłuj

Większość ligowych zespołów przygotowania do nowego sezonu rozpoczyna w poniedziałek. Inaczej jest w pierwszoligowym GKS Tychy. Piłkarze zespołu z Górnego Śląska spotykają się już dzisiaj. Trenować będą też jutro i pojutrze. Pierwsze zajęcia przeplatane będą też szczegółowymi badaniami medycznymi.

Pierwszej części sezonu tyski GKS nie zaliczy po stronie zysków. Beniaminek I ligi jest na przedostatnim miejscu, z 17 punktami na koncie. Żeby jak najlepiej przygotować się do rundy rewanżowej, trener Jurij Szatałow zarządził pierwsze spotkanie po świąteczno-noworocznej przerwie na 6 stycznia.

W pierwszej części przygotowań tyszanie będą trenowali na swoich obiektach. W lutym czekają ich dwa obozy przygotowawcze, od 6 do 10 lutego będą trenowali w Rybniku-Kamieniu, a od 13 do 22.02 w Szamotułach. W okresie przygotowawczym GKS rozegra też osiem spotkań sparingowych, pierwsze zaplanowano w sobotę 14 stycznia.

Reklama

Wśród nowych zawodników na pierwszych treningach będzie pozyskany z drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg lewy obrońca Remigiusz Szywacz. Tyszanie szukają też kolejnych wzmocnień, głównie wśród graczy z klubów Ekstraklasy. Niewykluczone, że GKS wzmocni duet zawodników Jagiellonii Białystok: obrońca Jonatan Straus i napastnik Maciej Górski.

zich 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama